Ayvaz Şef’in yemek sanatı: Sortie Club – Art by Ayvaz Sef

Sevda Serbest tarafından yazıldı

Nefes kesen boğaz manzarasıyla Kuruçeşme’de yazın en keyifli duraklarından olan Sortie Club’ta geçtiğimiz hafta steakhouse ve kebapları ile öne çıkan Art by Ayvaz Şef’i keşfettik. Yemeğe kendi dokunuşlarını katmayı seven Ayvaz Şef, Art by Ayvaz Şef’in tüm detayları ile çok yakından ilgilenmiş.
art_by_ayvaz_sef (1)
Mekana özel tasarlanan porselenlerde başlangıç olarak gelen mezelere, füme etlere bayılacağınız kesin. Özellikle humus ve yaprak sarmaları çok başarılı.

art_by_ayvaz_sef (3)Ana yemek olarak ise önce görünüşü ile sizi tatmin eden sonra da damağınızda bıraktığı lezzetle kendisinden bahsettiren Kebabı Sefa’yı deneyebilirsiniz. Dört kişilik servis edilen Kebabı Sefa’da Adana kebap, Urfa Kebap, Kuzu şiş, tavuk şiş, Fıstıklı kebap gibi aradığınız tüm lezzetleri bir arada bulabilirsiniz. 4 Kişilik bu kebabın fiyatı ise 250 TL.

art_by_ayvaz_sef (2)

Kebapları dışında lokum kıvamındaki ızgara etleri ve hamburgerleri de fazlasıyla başarılı. Mekana bir kez gelenin bir kere daha gideceğine hiç şüphem yok.
art_by_ayvaz_sef (4)
Bu kadar lezzetten sonra midenizde boş yer kalır m bilmiyorum ama gece uzun Sortie Club – Art by Ayvaz Sef’te… Tavsiyem dondurma ile sunulan tel kadayıf… Şerbetli tatlı sevmeyenin dahi bir kez şans vermesi şart!
Romantik yemekler, kutlamalar, iş toplantıları ya da sadece ‘’ iyi et yemek için’’ Sortie Club – Art by Ayvaz Sef’i denemelisiniz.

Adres: Kuruçeşme, Muallim Naci Cd. No:54, 34345 İstanbul, Türkiye
Rez: 0 212 258 10 12

art_by_ayvaz_sef (5)

print
Takip et

Sevda Serbest

Bir garip gezenti, fotoğrafkolik, gurme yamağı, sanat aşığı, kedi annesi, modern deli....
Takip et

Yazar hakkında

Sevda Serbest

Bir garip gezenti, fotoğrafkolik, gurme yamağı, sanat aşığı, kedi annesi, modern deli….

2 Yorum

  • Sevda Hanım Merhabalar,
    Ramazanda Ayvaz Şefi denemek istedik, sizin yorumlarınız ve instagram’a koydukları fotograf bunda çok etkili olmuştu, fakat sonuc tam bir hayal kırıklığı bizim için, öncelikle fiks menü için 100tl ödedik, karşılığında gelen yemekler son derece vasattı, dogru düzgün iftariyelik yoktu, ara sıcak olarak 1 tane minnacık börek geldi , ana yemek olarak da karışık ızgara olarak sunduklarını düşündükleri %90ı tavuk olan bir tabak sundular, tatlı olarak ortaya tek çeşit kadayıf tatlısı ve kişi başı sadece 1 ufak parça,özellikle et kısmında itiraz da bulunduk, tamam efendim telafi ederiz deyip bize birer parça et getirdiler, tüm gün aç kalmış oruç tutmuş birisi için gerçekten çok az bir miktardı, bu yorumlarımı Ayvaz şefin instagram sayfasında da paylaştım ama herhangi bir yorum almadım, yeni açılmış bir mekan, pazarlama yapmaya çalışıyorlar , instagrama oldukça göze ve mideye hitap edecek bir fotograf paylaşıyorlar ama gittiğinizde size sunulan hizmet ve ikramın kesinlikle alakası yok, zaten şef garsona fotografı gösterdiğimizde kendisi de çok şaşırmıştı.

    • Merhaba, yorumlarınız önemli gerçekten. o nedenle kendilerine ulaşmaya çalışacağım. Sevgiler.

Yorum yaz