Mikla’da ‘Wine Cask Blend’ Partisi!

Geçtiğimiz gün, dünyanın en iyi 100 restoranından biri olan Mikla’nın terasında Johnnie Walker’ın düzenlediği partiye katıldım. Masmavi boğaz, tarihi yarımada ve Haliç manzarasıyla Mikla, tadına doyulmaz bir parti için çok iyi bir seçimdi. Özellikle gün batımında terasın her bir köşesi altın renginde parlıyordu. #walktoBlack Sundown Scotch Experience ismindeki parti ile son derece uyumlu bir mekan seçimiydi.

Partinin baş rollerinde şarap fıçılarında dinlendirilerek üretilen ‘Wine Cask Blend’ viski ile yapılan kokteyller vardı. Hemen listeden sırasıyla denediğimiz Berry Collins, Sangria ve White Spritz isimli kokteyllerin kahramanı ise Kevin Patnode idi. Benim favorim Berry Collins oldu. 27 yaşındaki Amerikalı Kevin Patnode, geçtiğimiz yıl,dünyanın en yetenekli bartenderlarının katıldığı World Class yarışmasında, Türkiye adına yarışa katılıp, 55 kişi arasından sıyrılıp üçüncü olmuştu.

wine-cask-blend

Johnnie Walker’ın ‘Wine Cask Blend’ serisi oldukça deneysel bir viski olmuş. Yaklaşık 10 yıl şarap fıçılarında bekletilen bu seri, hem viski hem de şarap severleri aynı terasta, aynı ”cheers”ta buluşturabilen bir viski oluşuyla da kalbimizi çalıyor. Taze dut ve çikolata aromalarına sahip oluşu ile belli ki pek çok kokteylin içinde kendisine yer bulacak gibi.

Parti boyunca çalan iyi müzik ve Mikla mutfağından atıştırmalıklar ile son zamanlarda ülkede yaşanan moral bozukluklarını bırakıp, sağlam bir moral depoladık. Ayrıca  isterseniz Veviski’nin tadım notlarını da inceleyebilirsiniz.

 

Sen De Bir Şeyler Yaz!

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz