Kasım 2019 Etkinlik Önerileri

kasım 2019 etkinlikleri

Kasım ayı hem müziğe, hem tiyatroya hem de konsere doyacağımız bir ay olacak. İşte benim takvimime not aldıklarım. Eklemek istedikleriniz olursa yorum bırakmayı unutmayın! Bu sayfa ay boyu güncellenecek, ara ara uğramalısın!

23. İstanbul Tiyatro Festivali Başlıyor!
Bu yılki teması hayat ters yüz olan 23 . İstanbul Tiyatro Festivali’nde yurt dışından 12, Türkiye’den 16 olmak üzere 28 tiyatro, dans ve performans topluluğunun 78 gösteriminin yanı sıra Öğrenme ve Gelişim Programı kapsamında okuma tiyatroları, söyleşiler, atölye çalışmaları ve ustalık sınıfları gibi tamamı ücretsiz yan etkinlikler de gerçekleştirilecek. 23.  Festival takvimi için tıklayınız!

Mix Festival 4. Kez!
Bu yıl 4. kez düzenlenen MIX Festival 15-16 Kasım’da Zorlu PSM’de gerçekleşecek. The Radio Dept’in yanı sıra Alman house efsanesi Booka Shade ile bu sene LP5 isimli albümünü yayınlayan ve bu sefer solo olarak izleyeceğimiz Apparat, festivalin iki ağır topu. Program detayları burada.

Fashion Film Festival

Fashion Film Festival Istanbul moda ve film dünyalarını bir araya getirecek bir içerikle geliyor. Büyük sürprizleri ve şaşırtıcı isimleriyle 9 Kasım 2019 tarihinde seyircisiyle buluşacak festivalin tamamı ücretsiz. Program şöyle;
9 Kasım 2019 Cumartesi
Fashion Film Festival: 12.30-18.30
Ödül Töreni: 20.00-21.00
10 Kasım 2019 Pazar
Fashion Film Festival: 12.00-18.30

kasım 2019 etkinlikleri

Tiyatro Gençler İçin, Gençler Tiyatro İçin!

Anadolu Efes’in genç tiyatrocuları ve tiyatroseverleri desteklemek amacıyla hayata geçirdiği projesi Anadolu Efes Mavi Sahne’de Kasım ayında Anton Çehov oyunu Ivanov, 6 ve 20 Kasım’da Das Das’da sahnelecek. Ekim ayındaki oyununu izlemiş ve oldukça etkilenmiştim. Benimle Gelir Misin oyunu ise 27 Kasım’da! Üstelik üniversite öğrencileri için biletler sadece 15 TL. Program şöyle; 

The Opera Locos ilk kez Türkiye’de!

İspanya’da Max Award 2019’da ‘En İyi Müzikal Gösteri’ seçilen The Opera Locos Türkiye’de ilk kez Cemal Reşit Rey Konser Salonu’na geliyor. Müziği, mizahı ve eğlenceyi bir arada sunan gösteri 28 Kasım Perşembe akşamı izleyicilere beklenmedik sürprizlerle dolu neşe dolu bir akşam yaşatacak.

Nikolai Demidenko Geliyor!

Özellikle Rus konçertoları repertuvarındaki hakimiyeti, yaklaşık 40 albümü, etkileyici ve güçlü yorumculuğu ile 21. yüzyılın en sıra dışı piyanistlerinden biri olarak kabul edilen, Rus piyano ekolünün uluslararası arenadaki en büyük isimlerinden, efsanevi piyanist Nikolai Demidenko, 15 Kasım’da İstanbul Resitalleri’nde!

NOISE İstanbul Festivali
Noise, Experimental, Avangard Müzik ve Ses Sanatı Festivali, diğer bir adıyla NOISE İstanbul Festivali, bu sene Türkiye’de ilk defa Borusan Müzik Evi’nde gerçekleştiriliyor. Uluslararası alanda düzenlenen bu festivale, noise müzik merkezli çalışmalar yürüten deneysel müzisyen Batur Sönmez öncülük ediyor. Bilet ve detaylar 

Reebook Presents: Büyük Ev Ablukada
Müziği ve sokak kültürünü sahiplenen Reebok, #SOUNDSOFREEBOK Projesi ile IF Performance Hall Beşiktaş’ta gençleri alternatif müziğin sevilen isimleriyle buluşturuyor. Proje kapsamında IF sahnesi 9 Kasım’da Büyük Ev Ablukada grubunu ağırlıyor.

2 Yorumlar

Sen De Bir Şeyler Yaz!

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz