Hilton İstanbul Bomonti’de şarap eşleştirmeli gurme lezzetler

Dün akşam İstanbul’un en büyük kapasiteli oteli Hilton İstanbul Bomonti’deki The Globe Restaurant’ta ödüllü şef Yannis Manikis’in Kastro Tireli şarapları için oluşturduğu gurme lezzetleri keşfettim.  Özellikle ilk kez denediğim Kastro Tireli şarapları geceni en büyük ve en güzel keşfi oldu. Bu menüyü 1 ay boyunca Cuma akşamları deneyebileceksiniz. 

Hilton Bomonti bence İstanbul’un en güzel otellerinden biri. Hem terasından 360 derece sunduğu manzara çok keyifli, hem de otelin iç mekân tasarımlarını çok başarılı. 13 yaşından beri mutfakla haşır neşir olan Kanadalı şefleri Yannis Manikis ise bence otele sık sık gelmek için balı başına bir neden. Özellikle anneannesinin 8 yıllık mayasını kullanarak hazırladığı ekmekleri tattıktan sonra ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız.  

Kastro Tireli şaraplarına gelirsek…Daha cool bir şarap markası yok galiba, satış ve pazarlama için hiç kendilerini kasmıyorlar. Kuruçeşme’deki kendi isimleriyle zeytinyağı ve şarap satan bir butikleri var. Aynı zaman da seçkin restoranlarda içebiliyorsunuz sadece. Sanırım zaman zaman da Macro Market’e geliyormuş. Kastro Tireli bağları Manisa’nın Akhisar’ın Pınarcık köyündeki eski Tireli Çiftliği'nde yer alıyormuş. Şarap üretimi ise bağların ortasında konumlanan  Kastro Tireli şaraphanesinde, sadece Kastro Tireli’nin kendi bağlarında yetiştirilen üzümlerden yapılıyormuş. 

Gelelim Yannis Manikis  ve Kastro Tireli şaraplarının mükemmel uyumuna… Başlangıç olarak gelen, Kış Hasatı Salatası'na Kastro Tireli Viognier Narince 2014 eşlik etti. 

Ardınan ana yemek olarak gelen trüf mantarlı ağır ateşte pişmiş dana yanağına ise Güney Fransa stili Syrah-Mourvedre kırmızsız eşlik etti. Pek de güzel olmuş. Şarabı ayrıca çok beğendiğimi belirtmek istiyorum. 

Yemeğin ardından gelen Çikolata Sanatı ise final gibi final dedirtti. 

Gecenin devamında ise Hilton Bomonti'nin 34. katında bulunan Cloud 34 Bar'ın kokteyllerini deneyebilirsiniz.

Keyfili ve gurme lezzetler tadacağınız Cuma akşamı yemeği için denemenizi tavsiye ederim.

Hilton Bomonti Adres:
Merkez, Silahşör Cd. No:42, 34381 Şişli/İstanbul
Telefon:(0212) 375 30 00

Sen De Bir Şeyler Yaz!

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz