Buca Belediyesi Uyku Festivali

Teknolojinin hayatımıza kazandırdıklarını hepimiz biliyoruz ama İzmir‘in Buca Belediyesi bizi 48 saat teknolojiden uzaklaştırıp hayatımızdan götürdüklerini de anımsatmak istemiş ve Uyku Festivali düzenlemiş. Peki Uyku Festivali ne zaman, nerede, nasıl başvurulur ve nasıl gidilir? Tüm soruların cevabı bu yazıda…

Buca’nın eşsiz doğasına karışıp, teknolojiden ve onun getirdiği bilgi kirliliğinden arınıp unutulmaz anlar yaşamak isteyenler, 3-4-5 Haziran tarihleri arasında Buca Belediyesi Uyku Festivali’nde buluşacak. Sınırlı sayıda başvurunun alınacağı festival için kayıtlar 27 Mayıs’ta son bulacak.
48 saat telefonundan, tabletinden uzak, sadece Kitap okuyup, müzik dinleyip, geleneksel oyunlardan oynamak, özel hazırlanan yemeklerden yiyip, orman içinde yoga yapıp, çadırda uyumak isteyenler için Buca Belediyesi bir ilke attı.

buca-uyku-festivali3

Buca Belediyesi 3-4-5 Haziran tarihlerinde düzenleyeceği Uyku Festivali ile bu eşsiz deneyimi yaşatmaya hazırlanıyor. Buca Kaynaklar’ın eşsiz doğasında teknolojik uykuya dalacak olan katılımcılar, 48 saat boyunca teknolojiden ve bilgi kirliliğinden uzak, doğayla baş başa yaşayacak.
Katılımcıların yemyeşil doğada çadırlarda kalacağı, çelik çomak oynayıp, reçel yapımını öğrenip, hamakta sallanarak kitap okuyacağı festival, esiri haline gelinen teknolojiyi tamamen ortadan kaldıracak. Kamp ateşi etrafında sohbet, tadına doyulmaz yemekler ve doğa ile baş başa yogaimkanları da sunan festival, bir çok sürprizi de içinde barındırıyor. Buca Belediyesi’nin Radyo Romantik Türk işbirliği ile düzenlediği festivalde katılım, tüm yemek ve etkinlikler de ücretsiz olacak. Sınırlı sayıda katılımcının alınacağı bu unutulmaz deneyim için www.uykufestivali.com adresinden müracaat yapılacağı bildirildi.

buca-uyku-festivali4

buca-uyku-festivali2

Sen De Bir Şeyler Yaz!

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz