Mykonos Şehir Rehberi

Sevda Serbest tarafından yazıldı

Yunanistan Adaları’nda bulunan çok önemli bir yerdir. İnsanların gözlerini kamaştıran ve heyecanı tavan yaptığı bir yerdir. O kadar güzel, keyifli ve yorucu olmayan yolculuklar ki burada en uzun mesafe 15 dakika kadar. Town adı verilen mimarisiyle bu sokaklar insanları büyülüyor. Hemen yanınızda yel değirmenleri var. Burada gün batımlarını izleyebilirsiniz. İnsanlar inanılmaz sıcakkanlı zaten çoğu yabancı olarak geliyor buraya. Türklerin yüzde üçü buraya geliyor. Mykonos hakkında ayrıntılar Mykonos uçak bileti ve şehir rehberi sayfasında!

Buradaki restoranların çoğu deniz kenarına sıfır neredeyse. Fiyatları da gerçekten çok uygun. Buraya gelmek için herhangi bir vize sınırlandırılması da yok. İnsanların buraya gelip rahatça kafa dinleyeceği bir yer. Bitki örtüsünün azlığı belki insanlar tarafından hoş karşılanmasa da buraya gelmemek için bahane olamaz. Sokakları taş zeminlerle tasarlanmıştır.

Little Venice deniz kenarlarının yakınlarında birçok kafeler vardır. Burada çok fazla kafe olmasının nedeni, kokteylinizi yudumlarken güneşin batışını seyretmekmiş. Bu arada adada inanılmaz şekilde rüzgâr sert esiyor. Yollarda ibadet yeri olarak Şapeller tasarlanmış bunlar sokak aralarında olurlar. Eğer kafa dağıtmak istiyorsanız barlar mevcut. Fakat ben sessiz bir yerde oturacağım diyorsanız bunun için plajlar mevcut. Gece plajları olup orada eğlenceler düzenleniyor. Girişi ücretlidir.

Super Paradise Beach bu adanın en ünlü plajlarından bir tanesi. Burada çıplak ve eşcinseller vardır. Bu plajın çok fazla insanla dolmasının sebebi, özgür bir ortam oluşturabilmesi. Buraya gelmenin iki türlü yolu birincisi, aktarmalı feribotla gelebilirsiniz diğeri ise uçakla gelebilirsiniz. Eğer uçakla gelecekseniz Sabiha Gökçen Havalimanından bilet almanız gerekmektedir. Eğer feribotla gelecekseniz biletinizi önceden ayırtmanız gerekmektedir. Birçok feribot çeşidi bulunmaktadır. Bu durumtamamen bütçenize bağlı, ne kadar paranız varsa o kadar rahat giderseniz. Feribotlar kişi başı 18-29 Euro arası değişiyor. Bu da demek oluyor ki feribot en ucuzu fakat rahatınıza düşkünseniz uçakla gidebilirsiniz.

Eğer uçakla gidecekseniz 3.000 TL’yi göze çıkarmanız gerekmektedir. Çünkü aktarma yapmanız gerekmektedir. Bu fiyat Yunanistan adaları için gerçekten çok pahalı bir fiyat. Ama gerçekten değecek bir yolculuk. Mykonos diğer adalara nazaran en ucuz olanlarından bir tanesi. Fakat uçak bileti fiyatı biraz fazla. Bu durumda feribotla gitmek sizin bütçeniz için en uygunu olacaktır. Feribotun da dezavantajı biletinizi çok önceden söylemeniz gerekmektedir, çünkü her gün feribotlar gitmiyor zaten giden feribotlarda özel feribotlar. Fakat oraya bastığınız zaman denizin kokusu, restoranların güzelliği ve gece hayatının güzelliği sizleri cazip edecek. Orasının ucuzluğu gerçekten orasını bir numara yapıyor. Ekstra bir şeyler isterseniz o zaman fiyatlar ikiye katlanıyor.

print
Takip et

Sevda Serbest

Bir garip gezenti, fotoğrafkolik, gurme yamağı, sanat aşığı, kedi annesi, modern deli....
Takip et

Yazar hakkında

Sevda Serbest

Bir garip gezenti, fotoğrafkolik, gurme yamağı, sanat aşığı, kedi annesi, modern deli….

Yorum yaz

yozgat haber