Philips’in yeni TV’si AmbiLux’i keşfettik!

Sevda Serbest tarafından yazıldı

Dün akşam Beykoz Kundura Fabrikası’nda düzenlenen, “Işık” temalı LightNight gecesinde Philips’in yeni televizyonu AmbiLux’i keşfettik. Televizyonun en büyük özelliği ise TV ekranındaki renkleri televizyonun etrafına da yansıtması. Bu özelliği 9 adet projektörle sağlayan Philips AmbiLux Tv izleme deneyiminde resmen devrim yapmış! İzlediğiniz TV ekranı etrafında rengarenk bir ışık halesi görüyorsunuz.
DSCF0087

Beykoz Kundura Fabrikası’nda düzenlenen LightNight gecesinde ışık temalı bir lansman düzenlendi. Tv ekranın etrafındaki renk yansımalarını tüm lansman boyunca pek çok şey de görmek mümkündü. Neolokal’in ünlü şefi Maksut Aşkar bu ışık temalı geceye özel renkleri yansıtan lezzetli sunumlar hazırladı.

DSCF0092

Konsept ışık olunca Ayhan Sicimoğlu konseri de Philips’in yeni televizyonu AmbiLux tanışmasına çok yakıştı. Özel ışık kostümlü dansçıların performansları çok keyifliydi. Ayhan Sicimoğlu’nun ‘’ hastasıyız’’ ve Philips ‘in nostaljik söylemi ‘’Filipis’’ esprilileri de gecenin tatlı anılarından oldu.

Dans gösterisi youtube kanalımızda… https://www.youtube.com/watch?v=qdFWcsqHmn4&feature=youtu.be

DSCF0134

Peki nasılmış bu AmbiLux TV’ler?

Philips AmbiLux TV’ler ile televizyon ekranları kendi sınırlarını aşıyor aslında. Renkler sadece ekranda kalmıyor odaya yayılıyor. Ayrıca parti modu ile müzik ışıkla birleşiyor. Projeksiyon sistemi bulunan Philips Ambilight TV’de bulunan dokuz projektör sayesinde, bugüne kadar eşine rastlanmamış bir TV deneyimi ile karşılaşıyorsunuz.
Ambilight projeksiyon teknolojisinde, her biri AmbiLux TV’nin arkasında hassas şekilde konumlandırılan dokuz minik projektör ile görüntüler ekranın dışına da taşıyor. Ekran üzerindeki görüntü, hareket ve rengin seti çevreleyen arka duvara kusursuz şekilde yansıtılıyor. TV izlemenin sınırlarını tam anlamıyla yıkan sarmalayıcı bir deneyim yaratmak için Ambilight projeksiyon sisteminin görüntüleri üstün netlik, canlı renkler ve üst düzey kontrast ile birleşiyor.
52e07159-c0ed-4db9-8172-df72d43d1bb1

Diğer yandan yeni Ambilight Müzik Modu, ister Spotify, ister USB, isterse de bir müzik kanalı, TV üzerinden çalınan her türlü müziğin dinamiklerini takip ederek bunlara tepki verebilen renkli bir ışık halesi yaratıyor. Tüketiciler, bir dizi renkli ön ayar arasından seçim yapabildikleri gibi şarkıların rastgele seçildiği parti moduna da geçebiliyorlar.

65inch bu çok acayip AmbiLux TV deneyiminin fiyatı ise 17.999 olacakmış.

print
Takip et

Sevda Serbest

Bir garip gezenti, fotoğrafkolik, gurme yamağı, sanat aşığı, kedi annesi, modern deli....
Takip et

Latest posts by Sevda Serbest (see all)

Yazar hakkında

Sevda Serbest

Bir garip gezenti, fotoğrafkolik, gurme yamağı, sanat aşığı, kedi annesi, modern deli….

Yorum yaz