Cambly: Online İngilizce Öğrenme Deneyimim!

Online İngilizce Öğrenme
Sevda Serbest tarafından yazıldı

Online İngilizce öğrenme deyince klasik videolu derslerden bahsettiğimi düşünmeyin. Yepyeni bir keşfim var. Adı Cambly. Özellikle biraz ya da orta düzeyde İngilizce biliyorsanız ve bunu ileri seviyeye taşımak istiyorsanız ya da benim gibi konuşma pratiğinde eksikleriniz varsa ihtiyacınız olan şey Cambly. 7/24 hiç Türkçe bilmeyen native hocalarla kendi seviyenizde ve ihtiyacınıza yönelik ders alabilmek bence şahane. Pek çok İngilizce kursu fiyatlarını da göz önünde bulundurunca Cambly cebinizle de baya dost geçiniyor. İnternetinizin olduğu her yerde eğitim alabilmek de zamandan tasarruf sağlıyor. Şimdi Cambly’nin nasıl bir online İngilizce öğrenme uygulaması olduğuna bir bakalım. Cambly nasılmış diye denemek isterseniz '' kesfettik'' kodu ile 15 dakikanız olduğunu da unutmayın.

Cambly’de farklı İngilizce öğrenme paketleri var. Örneğin günde 15 dakika yarım saat ya da 60 ile 120 dakikalık yoğun dersler alabiliyorsunuz. Özellikle Skype üzerinden yabancı müşterileriniz ya da iş kontaklarınız ile konuşuyorsanız Cambly ile yapacağınız konuşma alıştırmaları sonucunda İngilizce konuşma pratiğinizin fazlasıyla gelişini göreceksiniz. Ayrıca IELTS, TOEFL,YDS, KUEPE, COPE,BİLET gibi önemli sınavlara da çalışabiliyorsunuz. Yani çılgınca paralar saçmaya ve zaman kısıtlamasına gitmeye gerek yok. Cambly’nin en güzel yanı İngilizce hocanız ile özel ders yapar gibi konuşarak İngilizce öğrenmek.  Böylece konuşma konusunda sıkıntı çekmek diye de bir şey kalmıyor. Yanlışlarınız hocanız tarafından düzeltiliyor, eksiklerini öğreniyorsun. Pratik yaptıkça da daha hızlı öğrenip, pratikte daha kolay konuşabiliyorsun. 

İngilizce kurslarının seni belli saatlere zorunlu kılması beni her zaman onlardan uzak tutmuştur. Zaten o kadar az vaktimiz var ki, işten sonra kalan vakitlerde… Bu vakti de saatlerce bir sınıfta geçirmek hiç tercih etmediğim bir şey. Camby uygulamasını telefonuma indirdim ve vapurda, otobüste, parkta, evde hatta ofiste bile o an online hocanızı seçip konuşmaya ve İngilizce öğrenmeye başlayabiliyorsunuz. İngilizce öğreneceğiniz pek çok öğretmen var, listeye bakıp, özgeçmişlerini, eğitimlerini ve online oldukları saatleri görüyorsunuz ve buna göre hocanızı seçiyorsunuz. Hangi hocayı seviyorsanız onu favorilerinize alabilir ve online saatlerine göre eğitim alabilirsiniz.

Cambly’nin cebinizi yakmıyor oluşu da ayrıca çok hoş. Örneğin her gün günde 30 dakikalık bir paket seçtiğinizde Ayda sadece 389 TL ödüyorsunuz. Sizce her gün yarım saat özel ders alıp ayda bu fiyatı ödeyebileceğiniz bir kurs var mı? Ben bulamadım. Dilerseniz günde 15 dakikalık ve haftada 3 günlük bir paket gibi bir seçenekle ile de cebinizi daha da hafifletebilirsiniz. Ben haftada 3 günlük paketi tercih ettim. Kendi ihtiyaçlarım için oldukça yeterli düzeyde oldu. 

Online İngilizce Öğrenme platformu Cambly’yi hem web hem mobile hem de ipad’ler üzerinden kullanabiliyorsunuz. Müşteri hizmetleri kısmının da baya iyi çalıştığını görebilirsiniz. Türkçe hizmetinin olduğunu da belirteyim.

print
Takip et

Sevda Serbest

Bir garip gezenti, fotoğrafkolik, gurme yamağı, sanat aşığı, kedi annesi, modern deli....
Takip et

Latest posts by Sevda Serbest (see all)

Yazar hakkında

Sevda Serbest

Bir garip gezenti, fotoğrafkolik, gurme yamağı, sanat aşığı, kedi annesi, modern deli….

Yorum yaz