Karaköy’e yeni soluk : Andrea Karaköy

Sevda Serbest tarafından yazıldı

Karaköy’ün o eski bohem havasını özleyenler çok. O zaman bir müjde verelim çünkü birbirinin aynısı mekanların arasından sıyrılmış yepyeni bir restoran açıldı geçtiğimiz ay. Adı Andrea Karaköy… Mumhane Caddesi üzerindeki Andrea Karaköy’ün adı, 1870 yılında inşa edilmiş Ermeni Kilisesi olan Aya Andrea’dan geliyor. Restoranın üzerindeki şapel hala duruyor. Misafirhane olarak kullanılan bölüm ise özüne sadık kalarak, özellikle duvarlarına pek dokunmayarak renove edilmiş ve ortaya Andrea Karaköy çıkmış. İçeri girer girmez siz de bu 150 yıllık tarihi her adımda hissediyorsunuz zaten. Giriş kısmı cafe&bistro şeklinde dekore edilmiş. Andrea, Karaköy’ün yeni kahve durağı da ben olacağım diyor.

andrea_ karakoy
Üst katında ise geniş bir salon ile karşılaşıyoruz. Fine dining bir mutfak sunan Andrea’da yemeklerimizi beklerken yüzyıllık mobilyalarına, tarihi duvarlarına, loş ışığına eşlik eden müziğine büyüleniyoruz. Büyük salonun yanında ise özel etkinlikler için kapatabilen bir oda var. Tamamen evinizdeymişsiniz hissi harika! Andrea’nın menüsünde şef Pelin Aslan önderliğinde dünya mutfağından seçilmiş çok özel lezzetler var. Boşnak Etli Humus ve karidesli reçetelerini çok başarılı buldum. Ekmekler de tazecik ve ev yapımı…

Boşnak etli humus

Boşnak etli humus

Melih Doğan ve Fatih Bayram ve Şebnem Kaya’’nın işletmeciliğini üstlendiği Andrea Karaköy, dekorasyonundan, menüsüne, müziklerinden, keyifli avlusuna kadar uzun bir süre Karaköy’ün en çok konuşulan mekanı olacak gibi.

andrea_karakoy

Karaköy’ün Yeni Parti Mekanı da Andrea!

Andrea Karaköy hafta sonu yaklaştıkça saat 22:00’yi gösterir göstermez, restoran kılığından çıkıp, bir parti evine dönüşüyor. Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar geceleri DJ performanslarına ve konsept partilerine çılgın

kokteyller eşlik ediyor.

andrea_karakoy

Adres: Mumhane Caddesi 39/B Karakoy/Istanbul,
Tel :  0212 252 20 10

print
Takip et

Sevda Serbest

Bir garip gezenti, fotoğrafkolik, gurme yamağı, sanat aşığı, kedi annesi, modern deli....
Takip et

Yazar hakkında

Sevda Serbest

Bir garip gezenti, fotoğrafkolik, gurme yamağı, sanat aşığı, kedi annesi, modern deli….

1 Yorum

  • Gidip jumbo karidesini ve ardından da mandalinalı cheescake ini mutlaka denemelisiniz. Ortam, ambians, aura şahane!! İnsanın her gün gidesi geliyor ..

Yorum yaz