Hassas cildiniz varsa deneyin: Avene

Sevda Serbest tarafından yazıldı

Son Güncellme: Uzun süreli kullanımlarda hassas cildim için yeterli gelmediklerini gördüm. Alışkanlık yapıyor olabilir cilt. Bu yazıyla ilgili çok fazla mail üzerinden soru aldığım için bunu yazmak istedim. Bir süredir farklı ürünler kullanıyorum. 

 

Uzun zamandır Avene ürünlerini kullanıyorum. Özellikle hassas cildiniz varsa ve bir kere Avene ürünü kullandıysanız bir daha vazgeçemiyorsunuz.Parfüm içermiyorlar. Paraben de…Şimdi günlük bakım rutinimde kullandığım tüm Avene ürünlerini ve etkilerini anlatacağım. Umarım faydası olur. Kullandığım nemlendiriciler genellikle öğleden sonra etkisini yitiriyorlardı. Özellikle yanaklarım tekrar pul pul dökülecek kadar kuruyordu. Avene Skin Recovery Cream hassas ciltler için harika bir ürün. T bölgenizi yağlandırmadan, parlatmadan nemlendiriyor. Gün boyu cildiniz nemli kalıyor. Yeniden nemlendirme ihtiyacı duymuyorsunuz. Aradığım nemlendirici kremini sonunda bulmuş olmak oldukça sevindirici.

Temizleme ürünü olarak ise Avene Gel Demaquillant Douceur kullanıyorum. Açıkçası çok memnun kalmadım. Temizleme sütü olması sebebiyle yüzümün temizlenmediği hissine kapılıyorum. Tabii bu içeriği ile ilgili değil, tamamen his olarak su ile yıkama ihtiyacı duyduğumdan. Bu nedenle bir daha ki sefere jel versiyonunu kullanmayı planlıyorum.

Avene Lotion Micellaire Nettoyante Et Demaquillante aslında hassas ciltler için bir temizleyici olarak sunulsa da ben daha çok makyaj temizleme jeli olarak kullanıyorum. Yüzünüzde kızarıklık ve tahrişe neden olmuyor. Cildinizi temiz hissediyorsunuz. Bu harika bir şey.

Avene Ystheal Contour Des Yeux Göz Çevresi Kremi de uzun bir süre sonra oldukça memnun kaldığım bir göz altı kremi oldu. Torbalanma ve ince kırışıklıklar için mucize olmasa da yeterli bir koruma ve bakım sağlıyor. Sadece geceleri kullanılmasını öneriyorlar. Asla yağlandırmıyor ve beyaz yağ bezelerine sebep olmuyor. Direkt torbalanma için bir krem olmasa da çok iyi geldiğini söyleyebilirim.

Avene Eluage Creme ise bir anti-aging kremi… Çok sık kullanmamakla birlikte yorgun ve uykusuz olduğum zamanlarda kullanıyorum ve yüzümde harika bir canlılığa sebep oluyor. Gece kullandığımda sabah uyandığımda fazlasıyla dinlenmiş bir cilde uyanıyorum. Yorgun bir cilde sahipseniz mutlaka öneriyorum.

Ve Avene Thermal Su… Hassas ciltlerin baş belası kızarık yüzler için birebir. Sıcak duş sonrası, güneşlendikten sonra ya da makyajınızı temizledikten sonra kızaran yüzünüze sıkın ve kızarıklığın kayboluşunu görün. Rahatlatıcı bir etkiye sahip. Denemelisiniz.

print
Takip et

Sevda Serbest

Bir garip gezenti, fotoğrafkolik, gurme yamağı, sanat aşığı, kedi annesi, modern deli....
Takip et

Yazar hakkında

Sevda Serbest

Bir garip gezenti, fotoğrafkolik, gurme yamağı, sanat aşığı, kedi annesi, modern deli….

Yorum yaz