Seyahatlerimi Kolaylaştıran 5 Mobil Uygulama!

Her geçen gün seyahat ederken karşımıza çıkan zorlukları hafifleten uygulamaların yenisi piyasaya çıkıyor. Çoğumuz her birini deniyor, belki bir süre kullanıp siliyoruz ama bazı mobil uygulamalar var ki seyahate onlarsız çıkılmaz. Herkesin önceliklerine, seyahat tarzına göre çeşitlenen mobil uygulamalar konusunda benim favorilerim ise şöyle;

seyahat-uygulamalari

CityMaps2Go ve Google Maps

Hala kağıt harita alsam da daha çok anısı kalsın diye almış oluyorum. Seyahat ederken en sık kullandığım uygulama elbette en kısa yolu, ne ile ne vakit gidebileceğimi gösteren. Aralarda ”bence burayı yürüyebilirsin” diyen harita uygulamaları arasında ayrım yapamadığım 2 seçeneğim var. İkisi de hemen hemen benzer özelliklerde. İkisi de offline harita sunuyor size. Bulunduğunuz şehrin offline haritalarını indirip internet bağlantısına gerek olmadan kullanabiliyorsunuz. Daha seyahate çıkmadan rota oluşturma, mesafe planlama, taşıt kullanımı ve gezilecek noktaları haritaya işaretleme ve daha fazlası için parmaklar CityMaps2Go ve Google Maps’e.

seyahat-uygulamalari

Cambly

Malum seyahat ederken bolca İngilizce konuşmak gerekiyor. Özellikle iş gezileri ya da farklı ülkelerden kişilerle ortak seyahat ettiğim bir geziye çıkıyorsam hem seyahat öncesi hem de seyahat sırasında bulduğum her vakitte Cambly ile İngilizce pratik yapabiliyorum. Ana dili İngilizce olan öğretmenlerle görüntülü olarak İngilizce konuşmak size çok güzel öz güven de sağlıyor. Ayrıca Cambly’i internetin olduğu her yerde otelde, sokakta, havalimanında nerede istersem orada kullanabilmek büyük kolaylık benim için. Cambly’de 7/24 farklı konularda uzman online öğretmen bulmak ve farklı aksanlar seçebilmek de mümkün. Bu arada mesela tatilde ya da iş yoğunluğunda Cambly’yi kullanmayacaksanız 21 güne kadar üyeliğinizi dondurup, daha sonra kullanmadığınız dakikaları kullanabiliyorsunuz.

Daha önce Cambly’i denemediyseniz bu linkten indirebilirsiniz. Ayrıca ingilizcekesif kodu ile tam 10 dakika boyunca uygulamayı ücretsiz deneyebilirsiniz.

seyahat-uygulamalari

Rome2Rio

Seyahate çıkınca bol bol toplu taşıma, şehirler arası tren, otobüs, uçak hatta paylaşımlı araç gibi pek çok araç kullanabiliyoruz. Tüm bu sonuçları tek bir uygulamada bulabilmek oldukça rahatlatıcı oluyor. Malum seyahatlerde hız ve pratik olmak çok önemli oluyor. Rome2Rio bu anlamda en büyük yardımcılarımdan.

XE Currency

Yurt dışına çıkınca Euro, Dolar gibi kurlar hatta Prag, Rusya gibi bazı ülkelerdeki yerel para birimleri hesaplarıyla uğraşmak yerine ben genellikle net sonuçlar aldığım XE Currency’i kullanıyorum. Herhangi bir para birimini ister TL’ye ister daha önce hiç duymadığınız bir para cinsine çevirin.Hesabınız net olsun:)

Gravy Events

Daha önce plan yapmadıysam gittiğim şehirde o günkü ruh halime göre bir etkinlik bulmamı sağlayan bir uygulama GRAvy Events. Örneğin seçeneklerden ”şık” seçtiyseniz bir rota boyunca en şık mekanları, en şık etkinlik önerilerini size önerebiliyor. Şarap tadımından, yerel partilere, havalı kulüplerden, canlı performans etkinliklerine kadar pek çok şey için güzel fikir veriyor bana.

Ayrıca son dakika otel bulma konusunda HotelTonight baya indirimli oteller bulmamı sağlayabiliyor .Son olarak New Europe Tours da şehirdeki ücretsiz turları, etkinlikleri, festivalleri bulmanızı sağlıyor.

3 Yorumlar

  1. Seyahat ederken en önemli şey İngilizce. Bu yüzden İngilizcenin iyi olması gerekiyor. Bende bunun için Speakingline uygulamasını tavsiye ederim. Günlük pratikler ile İngilizcemi hatırı sayılır bir seviyeye getirdim. Daha da gelişeceğini düşünüyorum

Sen De Bir Şeyler Yaz!

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz