İngilizce Konuşma Pratiğimi Nasıl Geliştirdim?

cambly

İngilizce öğrendikten sonra İngilizce konuşamayan kaç kişiyiz? Çoğumuz aslında, okullarda, geleneksel kurslarda aldığımız İngilizce eğitimini ne kadar iyi öğrenirsek öğrenelim bir süre sonra unutuyoruz. Etrafımızda İngilizce konuşan kişi olmaması, iş yerimizde İngilizce konuşmaya dair bir  pratik yapma fırsatımızın olmayışı ya da iyi konuşamadığımız çekincesi ile öğrendiklerimizi unutmaya başlıyoruz. Konuşmadıkça da öğrendiğimiz tüm o gramerler, kelimeler unutulup gidiyor. Bazen de İngilizce’yi biliyor, anlıyor ama bir türlü konuşamıyoruz. Oysa İngilizce en güzel konuşma pratiği yaparak öğrenilip, geliştirilebiliyor. İngilizce konusunda yine zorlandığım bir vakitte denediğim Cambly; İngilizce konuşmamı geliştirme konusunda bana çok pratik bir fayda sağladı. Şimdi size kendime yaptığım en güzel yatırımlardan biri olan ve 7/24 her yerde online İngilizce konuşma pratiği yapmanızı sağlayan Cambly’den biraz bahsetmek istiyorum. Bir de yazının sonunda bir 10 dakika ücretsiz konuşma hediye edeceğim size!

Öncelikle Cambly mobil bir uygulama yani dilediğiniz yerde internetinizin olduğu her an, telefonunuzdan ya da bilgisayarınızdan İngilizce konuşma pratiği yapabiliyorsunuz. Ana dili İngilizce olan eğitmenlerle online ve görüntülü olarak yapılan bu konuşma pratikleri isterseniz bir sınava yönelik, isterseniz de bir iş mülakatına yönelik dersler şeklinde olabiliyor. Özellikle  IELTS veya TOEFL gibi İngilizce yeterlilik sınavlarına çalışırken Cambly’den faydalanmak çok etkili. 1-2 hafta öncesinden ihtiyaca yönelik İngilizce derslerini ve programını ayarlayabiliyor olmak da uygulamanın bir diğer özelliği. Hem bir ingilizce kursundan daha uygun fiyatlara hem de zaman kısıtlamasına girmeden pratiğinizi geliştirebiliyorsunuz. Eğer sadece konuşma pratiği üzerine ilerlemek isterseniz sadece hocalarla sohbet ederek de konuşma pratiğinizin seviyesini artırabilirsiniz.

ingilizce konuşma pratiği
Dilediğiniz hocayı listeden seçebiliyorsunuz.

Cambly uygulaması oldukça kolay kullanımı ile benim favorim oldu. Uygulama içerisindeki hocalara haftanın 7 günü 24 saat ulaşmak ve online İngilizce pratik yapmak mümkün. Eğitmenlerin profillerinde aksanları, ilgi alanları, kısa öz geçmişleri ve tanıtım videoları da bulunuyor. Dilediğiniz yerde ve zamanda anında online olan hocalar ile tıpkı bir arkadaşınız ile sohbet eder gibi İngilizce konuşuyorsunuz. İster İngilizce seviyenizi artırmak için dilerseniz dil sınavları için ya da iş İngilizcesi için kullanın; İngilizce konuşmanızı geliştirdiğini ve gitgide daha rahat konuşabildiğinizi gördükçe uygulama sizin için çok daha vazgeçilmez hale geliyor.

ingilizce konuşma pratiği
İngilizce konuşma pratiği yaptığım hocam:) Şu ara İstanbul hakkında kitap okuyormuş.

Yaşamanın giderek hızlandığı günümüzde neden saatlere ve günlere hapsolduğumuz ve tonlarca para döktüğümüz ve çoğu zaman sonuç alamadığımız kurslara mecbur kalalım ki? Günde sadece yarım saat ya da 15 dakikalık bir canlı yayın ile o kadar gelişiyor ki İngilizce konuşma pratiğiniz, farkı gördüğünüzde şaşıracaksınız.  Başlarda o hiç kendinizde olmayan özgüven de 2. konuşma ile hemen artmaya başlıyor. Eğer Cambly aboneliğini satın almadan önce denemek isterseniz bu linkten http://bit.ly/camblykesfettik abone olabilir ve kesfettik10 kodunu kullanarak 10 dakikalık ücretsiz konuşma dakikanızı kullanabilirsiniz. Denemek için ne bekliyorsun?

 

 

1 Yorum

  1. İngilizce geliştirmek için türlü türlü uygulama var. Bende İngilizcemi geliştirmek için Speakingline diye bir uygulama kullanıyorum İngilizce pratik yapmak isteyenler için on numara beş yıldız bir uygulama.

Sen De Bir Şeyler Yaz!

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz