Seyahat Bakım Çantasında Neler Olmalı? Seyahat Çantamı Nasıl Hazırlıyorum?

FOREO LUNA mini 2

Seyahate çıkarken benim için en önemli konulardan biri de seyahat çantası hazırlamak. En az seyahati planlamak kadar mühim bir süreç. Seyahate çıkmadan önce genellikle hem çok pratik hem de benim için etkisi önemli ürünleri seyahat bakım çantama ekliyorum. Seyahat süresinde bakım rutinimi bozmak istemediğim için genellikle kapladıkları alan ve en temel faydalarını göz önüne alarak temizleme, koruma, nemlendirme ve saç bakımını da içeren toplam 5 ürün ile yola çıkıyorum. Bu ürünler hem zorlu şartlar, hava değişiklikleri için cilt ve saçımı koruyor hem de seyahat süresince iyi görünmemi sağlıyor. Şimdi size seyahat çantamda eklemekten vazgeçemediğim bakım ürünlerimden kısaca bahsetmek istiyorum.

FOREO LUNA mini 2

Bioderma Photoderm Güneş Kremi

Yaz, kış çantamdan asla ayırmadığım bir güneş kremi bu. Zira hassas cildim nedeniyle özellikle yüzümü yaz kış güneşten korumam gerekiyor. Bioderma Photoderm güneşten korumanın yanı sıra sivilce ve yağlanma da yapmıyor.Ayrıca kıyafetlere döküldüğünde leke de bırakmıyor. Minik boy seçeneği ile de çantamda neredeyse sadece bir ruj kadar alan kaplıyor.

Seyahat Bakım Çantası

FOREO LUNA mini 2

FOREO LUNA mini 2’yi kullanmaya başlamanın asıl sebebi derinlemesine bir temizlik hissi sağlaması. Zira hassas bir cildim olduğu için asla peeling bazlı ürünler kullanamıyorum. Yıkama jeli ile elle yıkamak da yeterli gelmiyor. Böylece çok yer kaplamayan boyutu, 5 ay süren şarj ömrü ve cildimi tahriş etmeyen yapısı ile bu yüz temizleme fırçası, hem günlük kullanımımın  hem de seyahat çantamın vazgeçilmezi oldu.Sabah ve akşam sadece birer dakika kullanmak yeterli oluyor. Düzenli kullanımım sonrasında siyah noktalarımda belirgin bir azalma olduğunu söyleyebilirim. FOREO LUNA mini 2’yi kullanmaya başladıktan sonra fark ettiğim bir diğer güzel etkisi ise yüzümdeki renk tonunu eşitlemesi ve daha canlı, pürüzsüz bir cilde kavuşmamı sağlaması oldu. Yüzümdeki kılcal damar genişlemesi nedeniyle kızarmış yanaklarla dolaşıyordum. Birkaç yöntem denesem de pek işe yaradığımı söyleyemem. FOREO LUNA mini 2 ile tanıştığımızdan beri yanaklarımdaki kızarıklığı kapatmaya asla ihtiyaç duymamaya başladım. Kullandıktan sonra yumuşacık ve eşitlenmiş bir renk bu minnoş maviliği pamuklarda saklamama neden oluyor. Bir de su geçirmez oluşu her duş sırasında rahatlıkla yüzüme 1 dakikalık keyif yaşatmamı sağlıyor. FOREO LUNA mini 2’yi detaylı şekilde incelemek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

FOREO LUNA mini 2

La Roche Posay Toleriane Sensitive

Hassas bir cildim olduğu için bolca yüz temizleme ürünü denedim ve en sonunda kendisiyle yaşamaya karar verdim. FOREO LUNA mini 2 ile birlikte kullandığım Toleriane Sensitive, seyahate çıkmadan mutlaka yanıma aldığım bir diğer ürün. İkisi baya güzel bir ikili oldu. Uzun süre dışarıda geçirdiğim vakitlerde yüzümdeki kiri FOREO LUNA mini 2 ile çok güzel temizliyor ve yüzümü asla tahriş etmiyor.

FOREO LUNA mini 2

Sephora Seyahat Boyu Nemlendirici

Yaz ya da kış fark etmez her zaman çantamda seyahat boyu nemlendirici kreme yer veriyorum. Aslında nemlendirici konusunda 6 ayda bir farklı markaları kullandığımı belirtmek istiyorum. Bu kendi cildimle ilgili bir tepki olabilir. Bir süre sonra cildim sürekli kullandığım nemlendirici ile yeterince nemlenmemeye başlıyor. Böylece ben de farklı bir marka ya da ürünü kullanmaya başlıyorum. Son zamanlarda kullandığım seyahat boyu nemlendiricim ise Sephora’nın seyahat boyu nemlendiricisi.

FOREO LUNA mini 2

Davines Nourishing Yıpranmış ve Kuru Saç Maskesi

Geldik seyahat çantamın bir diğer olmazsa olmazına. Kuru ve boyalı olması nedeniyle saçlarım için bir süredir saç kremi yerine Davines Nourishing Yıpranmış ve Kuru Saç Maskesi’ni kullanıyorum. Kimi zaman bunu farklı bir kaba alıp seyahat çantama ekliyorum, zira biraz boyutu çok ufak değil, diğer 4 ürüne göre. Saçlarımı yıkadıktan sonra 3 ile 5 dakika kadar ıslak saçımda bekletiyorum. Kuaförde bakım yapmışçasına yumuşak ve ısıya karşı dayanıklı hale geliyor. Seyahat sırasında kolayca taranmış ve şekil alan saçların anlamı büyük benim için.

Sen De Bir Şeyler Yaz!

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz