Dünyanın en iyi 5 beach party şehri…

Tatil anlayışınız turkuaz suları karşınıza alıp çıplak ayakla bembeyaz kumlarda dans etmekse seyahat edeceğiniz şehirlerin ‘’beach party’’ şanına bi bakın derim. En meşhur plaj partilerinin yaşandığı destinasyonlar nerelermiş hadi bir bakalım…

Miami, Florida
playa-mia-beach-party-2

Miami deyince aklınıza beyaz kumlar ve partiden başka şey gelmiyor değil mi? Gelmesin de zaten. ABD’nin Florida eyaletinin ikini büyük şehri olan Miami zaten buraya gelenlere çok daha fazlasını vaat etmiyor. Atlas Okyanus’u kıyısındaki Miami Latin Amerika’ya geçişin de kapısı oluşu ile birlikte eğlencenin de en büyük adreslerinden biri. Tropikal muson iklimine sahip olan Miami, her mevsim sımsıcak plajlarının tadını çıkarmanız uygun hava şartlarında. Güneş tepedeyken kristal denizin keyfini çıkarıp, Bal Körfezi, Coral Gables ,Altın Sahil, Güney Sahili, Küçük Havana gibi bölgeleri keşfedebilirsiniz. Hava karardığında ise rengarenk bir karnavala girmeye hazır olun. Ocean Drive, Coconut Grove, Küçük Havana, Washington Meydanı ve Güney Sahili sizi dansın ritmine sürükleyecek kadar heyecan verici. Miami’de turizmin konsepti zaten bu: Parti, parti ve yine parti…Unutmadan NBA takımı Miami Heats’ın maçını da izlemeden dönmeyin.

Ibiza, Spain
ibiza_beach_party

Adı Ibiza olsa da buraya genelde ‘’Eğlence adası’’ deniyor. İspanya yönetimindeki Ibiza, Akdeniz’deki Balear Adaları’nda yer alıyor. Beachlerinin güzelliği şurda dursun asıl olayı dünyaca ünlü gece kulüpleridir. Space, Pacha, Privilege, Amnesia, Eden ve Es Paradis Ibiza’ya gelince kapısından mutlaka girmek isteyeceğiniz adresler. Dans etmekten yorulanlar için gündüz nefes kesen plajlar da var. En popüleri ise Bora Bora . Gündüz güneşin çekilmeye başlamasıyla pek çok beach party de eğlenmek mümkün. O meşhur gün batımı fotoğrafları için ise Sant Antoni Plajı’nı tavsiye ederiz.

Mykonos, Greece
 mykonos_-beach_party
Günahlar adası Mykonos, eğlence için bize en yakın olan destinasyon. Dünya jet sosyetesinin adeta adadan gitmeye hiç niyetinin olmadığını da söyleyelim. Küçük bir ada da olsa Mykanos’ta tam 15 dec plaj var. Gündüz serinlediğiniz kumlarda akşam üzerinde doğru dünyaca ünlü DJ’lerin performanslarını sergilediğini görürsünüz. Mykonos plajlarında sabahın ilk ışıklarına kadar müzik, dans son bulmaz. En çok tercih edilen Mykanos plajları Paradise, Super Paradise, Elia ve Agrari. Eğlencenin dozunu biraz daha yükseltmek için aynı zamanda bir çıplaklar plajı olan Paradise plajında gerçekleşen partilere katılmanızı tavsiye ederiz. Yine kapalı bir klüp için Clup Paradise’ın kapısından geçin ve dansa kapılın!

Koh Phangan, Thailand

thailand_koh_phangan_full_moon_party_cc_hadsie_884_1

Tayland’ın nefese kesen yüzlerce adasından biri olan Koh Phangan; Tay dilinde “kum adası” anlamına gelen “Ngan” kelimesinden türemiş. “Koh” ise “ada” demek. Koh Phangan özellikle 1980’lerden günümüze çılgın Full Moon partileriyle anılıyor. Ada dolunay zamanı dünyanın dört bir yanından gelen turiste inanılmaz br eğlence ve eşsiz görüntüler sunuyor. Dolunay Partisi plajı Haad Rin’de leziz kokteyllere ve sınırsız eğlenceye hazır olun. Ayrıca partilerden yorulduğunda adanın batısındaki veya kuzeyindeki plajlara giderek yoga ve meditasyona da doyabilirsin.

Rio de Janeiro, Brazil
rio110425_ipanemabeach_560

Güney Amerika’nın yıldızı olan Brezilya elbette ünlü İsa heykeli, sambası ve meşhur Rio Karnavalı’ndan ibaret değil. Rio de Janeiro’da yer altı ve yer üstü olmak üzere ikiye ayrılan heyecan verici bir gece hayatı var. Özellikle Trapiche Gamboa, La Paz, Baile de Charme Viaduto de Madureira, Barra Music, Teatro Odisséia size önerebileceğimiz bazı mekânlar. Favela bölgeleri tehlikeli olabiliyor. Hosteller ve oteller de Favela partileri ve turları düzenliyorlar. Copacabana, Ipanema,Leblon Beach ise sonsuzluk etkisinde bembeyaz kumlar üzerinde tepinmeniz için sizi bekliyor.

Sen De Bir Şeyler Yaz!

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz