Ramazan Şerbeti Tarifleri

Malum Ramazan geldi. Eğer Ramazan ayında ya da yazın katkı maddeli, asitli, şekerli hazır içecekler içmek istemiyorsanız evde buz gibi bir şerbet yapmayı deneyebilirsiniz. Bu iki tarifi de Hilton Istanbul Bosphorus’un şeflerinden aldım. İçinde şeker, katkı maddesi vs yok. Yapmakla uğraşamam derseniz Ramazan ayı boyunca iftar saatlerinde bu şerbetleri tadabilirsiniz. Gelelim Ramazan şerbetleri tariflerimize… Bu arada benim favorim reyhanlı olan oldu. Peki ya sizin ki?

Bu arada ekşi mayalı ekmek tarifim de burada:

Ekşi Mayalı Ekmek Hikayem!

Reyhan Şerbeti

Malzemeler:
1 bağ reyhan
50 ml pekmez
yarım limon
1 litre su

Reyhan Şerbeti Nasıl Yapılır?

1 Litre suyu kaynatın. Ardından içine pekmezi ilave edin.1 bağ reyhanı iyice yıkayın ve suyun içine ilave edin. Tencerenin kapağını kapatıp demlemeye bırakın. Yarım limonunun suyunu da ilave ettikten 15 dakika sonra süzün. Buzdolabında soğutarak servis yapabilirsiniz.

Ballı Sumak Şerbeti:

Malzemeler:

2 çorba kaşığı sumak

50 ml bal

1 litre su

yarım limon

Ballı Sumak Şerbeti Nasıl Hazırlanır?

1 litre suyu kaynatın ve içine 50 ml balı ilave edin. 2 çorba kaşığı sumağı ilave edip tencerenin kapağını kapatın ve demlemeye bırakın. yarım limon suyunu ekledikten 15 dakika sonra süzün. Buzdolabında istediğiniz soğukluğa geldikten sonra afiyetle içebilirsiniz.

 

Afiyet olsun…

 

 

1 Yorum

Sen De Bir Şeyler Yaz!

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz