Mutfak Sanatları Akademisi’nden azgeçemediklerimiz…

25 Şubat günü Mutfak Sanatları Akademisi’nde şef Erkan Yeşil’in önderliği ile her zaman restoranlarda çok severek yediğimiz, vazgeçemediğimiz o tatları birlikte hazırladık.  Vazgeçemediklerimiz 2 isimli workshop cidden benim de vazgeçemediklerimden oluşuyor. Biri bana ” bir gün içerisinde, Niçoise Salata, Ricotta ve Ispanaklı Ravioli,Viyana usulü dana şinitzel, Alman usulü patates salatası ve dillere destan bir Creme Brülee yapacağımı” söylese, ” hayal kurma” derdim. Ama her şey hayal kurmakla gerçeğe biraz daha yaklaşıyor.

_MG_2017

Hayalini kurduğum MSA ile tanışmam sonunda gerçekleşti. Daha kapıdan girer girmez, burada harika saaatler geçireceğimi hissettim.Mutfağı çok sıcak, bizimle birlikte çalışan asistanlar çok yardım sever. Şefimiz Erkan Yeşil, pozitif enerjisiyle biz workshop öğrencilerine keyifli saatler sundu.Asla yapamam diyebileceğiniz her türde yemek, burada hem de çok lezzetli şekilde kendi ellerinizden çıkıyor. Ayrıca ellerimizle hazırladığınız yemeklerinizi yerken, şarap ikramı da geliyor masanıza.

_MG_2180

Workshop sırasında yeni insanlarla tanışmak, neşeli anlara tanık olmak ve en yeni püf noktalarını öğrenmek de ayrı bir keyif.Bir makarna hamuru açacağım, sarımsak ve soğanları  pek nizami şekilde doğrayacağım ve bir eti harika kıvamda pişirebileceğimi görünce, mutfağa olan uzaktan hayranlığımı yakına doğru çekmeye karar verdim. Workshop sonunda sertifikalarımızı alırken ki sevincimiz ise görülmeye değerdi doğrusu. Bize hediye ettikleri MSA mutfak önlükleri ise gerçekten bugünü hatırlatacak çok şık bir anı oldu.Diğer postlarımda hazırladığım yemek ve tatlıları sizinle de paylaşacağım. Ama öncesinde Mutfak Sanatları Akademisi’ (MSA) nin workshop programına göz atalım. Mutlaka MSA ile tanışmalısınız.

IMG_2138

_MG_2071

 

Sen De Bir Şeyler Yaz!

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz