Doğanın Kalbinde Tatil: En Keyifli Dağ Evleri

Doğanın kalbinde kendinizi hiç olmadığınız kadar dinlenmiş ve keyifli hissedersiniz. Bu nedenle dağ evlerinde konaklamak iyi bir seçenektir. Her mevsim tadını çıkarabileceğiniz Türkiye’nin en iyi dağ evleri önerilerim ise şöyle;

Türkiye’nin en iyi 5 kamp alanı yazısı ise burada!

En İyi Dağ Evleri

Abant Yeşil Ev

Yeşil Ev, Abant Gölü’ne 20 dakikalık bir mesafede yer alıyor. Buraya geldiğinizde her mevsimin tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca kendinizi bir masalın içinde hissetmeniz ve Şirinler’deki her bir şirinin kendi evini burada bulmanız mümkün. Uykucu, Utangaç, Neşeli evlerin her biri farklı konseptte hazırlanmış. Burada hem doğanın tüm güzelliklerini hem de 5 yıldızlı bir hizmeti bir arada görebilirsiniz.
En İyi Dağ Evleri

Kayserkaya

Şirince’ye 1 km mesafedeki Kayserkaya Matematik Köyü’nün hemen yanında konumlanıyor. Orman içinde tamamen sessiz ve sakin bir tatil yapmak isteyenler için ideal. Şömineli dağ evleri bungalov ve kamp alanları bulunan Kayserkaya’da her mevsim ayrı bir keyif. Ayrıca yogadan, müzik etkinliklerine, gastronomi etkinliklerinden konsept partilere kadar pek çok etkinliğe de ev sahipliği yapıyor.

En İyi Dağ Evleri

Plato’da Mola- Rize

En iyi dağ evleri listemizde Karadeniz de var. Platoda Mola yazları Pokut yaylasında, kışları Ortan Köyü’nde konaklama sunan ve Karadaeniz’e her açıdan doyabileceğiniz bir dağ evi. Her iki dağ evinde de vadi manzaralı teraslarda, ‘bostandan sofraya’ anlayışıyla hazırlanan lezzetli sofralar sizi bekliyor. El açması otlu börekler, mıhlama, karalahana sarması, fırında kaymaklı patates, cevizli çullama gibi lezzetler mutlaka denenmeli.

İda Natura

Oksijen dolu Kazdağları’nda mitolojik karakter isimi taşıyan odalarında zinde uyanmamak mümkün değil. Sadece organik mutfağı için bile gidilir.
En İyi Dağ Evleri

Saklı Göl Evleri-Burdur

Saklı Göl Evleri , Isparta – Antalya yolu arasında  zamanın durduğu, doğa harikası bir adres. Kızılçam ve sığla ormanlarıyla kaplı Karacaören Gölü kenarındaki Saklı Göl Evleri’nde şehir stresinde uzak, yılın 12 ayı keyif dolu bir tatil yapmak mümkün. .3’ü jakuzili 7 glamping çadır ev, 5 özel konseptli ahşap göl ev olmak üzere 12 konforlu odasına ek olarak kano, tekne gezisi, sportif balıkçılık, doğa yürüyüşü, bisiklet turu gibi aktiviteler de pek keyifli. Aynı zamanda Sagalassos, Kremna, Milyos antik kentlerini ve Kral Yolu’nu keşfetmeniz de mümkün.

 

 

 

 

 

 

Sen De Bir Şeyler Yaz!

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz