Antalya’da Mutlaka Uğramanız Gereken 5 Durak!

Antalya’da gezilecek görülecek o kadar çok yer, tadılacak o kadar lezzet var ki, her gidişinizde sizi fazlasıyla şaşırtacağına emin olun. Antalya’ya gelmişken tatmanız, görmeniz ve deneyimlemeniz gereken 5 şeyi kısaca şöyle sıralayabilirim;

7 Mehmet Restaurant

Antalya’ya gelindiyse 80 yıllık tarihi ile üçüncü kuşağında hizmet veren 7 Mehmet’te damakları şenlendirmek şarttır. Tartışmasız ülkemizin en iyi restoranlarından biri olarak kabul edilen 7 Mehmet’te Antalya’ya özgü bir meze olan Hibeş, bakla favası, Antalya dağlarında restorana özel üretilen keçi peyniriyle yapılan salatalar, dikenli kabak, tarator ve acı biber soslu, yoğurtlu patates kızartması mutlaka denenmeli. Sakatat , deniz mahsülleri ve et yemekleri in her birinde de oldukça başarılılar.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Sevda Serbest (@kesfettik)’in paylaştığı bir gönderi ()

Uyuyan Dev Dağı

Kaş’ın hemen hemen her yerinden görebileceğiniz Uyuyan Dev Dağı, Kaş’ta güneşin en güzel battığı yerlerden biri. Kaş’ı kuş bakışı ayaklarınızın altına görmek için harika bir nokta. Efsaneye göre dağın üzerine yatmış dev bir erkek silueti bulunuyor. Bu dev, Kaş’ın ve Meis Adası’nın ortak efsanesi olarak bilinmekteymiş. Bu devin dişisi de Kaş’ın karşısında olan Meis adasındaymış. Karşılıklı bulunan bu iki devin her yerine deniz suyunun teması halinde devler uyanıp birbirlerine kavuşacaklar ve aşk yaşayacaklarmış.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Sevda Serbest (@kesfettik)’in paylaştığı bir gönderi ()

Olimpos

Likyanın en değerli şehirlerinden biri olan Olimpos ,özellikle sonbaharda doğa ile baş başa kalabileceğiniz ve denizin tadını kusursuz bir şekilde çıkarabileceğiniz özel bir yer…Olimpos Antik Kent’i ise tarihi dokuları keşfetmeyi sevenler için kusursuz bir deneyim sunuyor. Ağaç evlerde konaklamak, Likya yolunu yürümek, uçsuz bucaksız koyları teknelerle keşfetmek oldukça heyecan verici. Detaylı Olimpos yazısı için tıklayınız!

Düden Şelalesi

Antalya’nın simgesi olan Düden Şelalesi, 40 metre yükseklikten denize akan suyu ile özellikle ilk görenler için hayranlık etkisi yaratıyor. Ana kaynağı Kırkgöz mevkisi olan şelale ile ilgili bazı tarihi kaynaklarda Büyük İskender’in bu şelalenin yanından geçerken atlarını burada dinlendirdiği ve su içirdiği söylenir. Bu nedenle şelaleye bazı kaynaklarda İskender Şelalesi adı ile de rastlanmaktadır.

Elmalı’da Bağ Bozumu

Yüzlerce yerli ve yabancı turistin bağ ve şarap turizmi için ziyaret ettiği Elmalı, sonbaharda bağ bozumu için sıklıkla tercih ediliyor. Likya Bağları, Antalya’nın 1100 metre rakımında farklı türlerde üzümleri ve en güzeli de Acıkara gibi kaybolan türleri üretiyor. Ellerinizle topladığınız üzümlerin şaraba dönüşme hikayesini izleyebilir, Likya kral mezarlarına benzeyen şaraphaneyi gezebilir ve tadım yapabilirsiniz.

 

Sen De Bir Şeyler Yaz!

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz