Alışverişin Merkezi Malezya

Malezya’da bulunan lüks alışveriş merkezleri, dükkanlar ve sokaklara sıralanmış büfelerde tasarım ürünler ya da son teknoloji elektronik cihazlara kadar her şeyi rahatlıkla bulabilirsiniz. Bu listeye sürekli olarak değişen ürün aralığına dünyanın moda başkentlerindeki tasarımcıların elinden çıkma çok çeşitli ürünler de dahildir.

Bazı ürünlerdeki gümrük vergisi muafiyeti de Malezya’da alışverişi daha cazip bir hale getirmektedir. Fotoğraf makinesi, saat, kalem, kozmetik ürün, cep telefonu, bilgisayar, sigara ve içki gibi vergiden muaf ürünlerin dünyada en ucuza satıldığı yerlerdir biridir. Hatta iPhone Amerika’daki fiyatından bile uygundur. Bu ürünleri satın alacaksanız, vergiden muaf Labuan ve Langkawi adaları ile Kuala Lumpur, Penang, uluslararası havaalanları ve şehir merkezlerindeki duty-free dükkanlara mutlaka uğrayın.

Yerel yönetmelikler, özellikle fiyatların sabit olduğu alışveriş komplekslerinde ürünlerin fiyat etiketli ve bunların da açıkça sergilenir şekilde olmasını zorunlu kılar. Alışveriş merkezlerinde banka döviz bürosu, süpermarket ve yüzlerce çeşit ürün satan dükkanları rahatlıkla bulabilirsiniz.

Bu yazımızda alışveriş tutkunları için Malezya’da görülmesi gereken 10 yeri sizler için derledik.

1. Pavilion – Kuala Lumpur


Görsel Kaynak: Pavilion-kl.com

2. Fahrenheit88 – Bukit Bintang


Görsel Kaynak: Wikipedia

3. Suria KLCC – Kuala Lumpur

Görsel Kaynak: Tourism Malaysia

4. Sephoria – Kuala Lumpur


Görsel Kaynak: Kuala-lumpur.ws

5. Sungei Wang Plaza – Kuala Lumpur

Görsel Kaynak: Timeout.com

6. Central Market – Kuala Lumpur


Görsel Kaynak: Tourism Malaysia

7. Pasar Siti Khadijah – Kelandan

Görsel Kaynak: Tourism Malaysia

8. Wakaf Che Yeh – Kelandan

Görsel Kaynak: Tourism Malaysia

9. Bazar Karat – Johor Bahru

Görsel Kaynak: Tourism Malaysia

10. Satok – Sarawak


Görsel Kaynak: Tourism Malaysia

10 milyon yaşındaki yağmur ormanları ile 8,000 yaşındaki mercan kayalıkları arasında yer alan ada, egzotik florası ve nadide yaban hayatı ile beş yıldızlı tatil ortamının entegre edebilmiş olduğu nadir yerlerden birisidir. Malezya’nın sahip olduğu diğer güzellikleri keşfetmek için, bir devlet kuruluşu olan Malezya Turizm Tanıtma Ofisine ait, malezyatatilcenneti.com web sitesine de göz atabilirsiniz.

Cezalar şehri Singapur yazısı için tıklayınız!

Sen De Bir Şeyler Yaz!

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz