Seyahate Çıkarken Yanıma Aldığım 5 Teknolojik Cihaz!

Seyahate çıkarken hem seyahatimi hem kişisel bakımımı kolaylaştıran,  içeriklerim için malzeme toplamama fayda sağlayan olmazsa olmaz bazı teknolojik yardımcılarım var. Mutlaka aşağıda sayacağım bu 5 teknolojik cihaza seyahat çantamda yer ayırıyorum. Bu 5 ürünü satın alırken dikkat ettiğim ortak özellik ise, alanlarında maksimum fayda,şarj ömürleri ve kapladıkları alan. İşte seyahat çantamda mutlaka kendisine yer bulan 5 teknolojik ürün!

FOREO LUNA mini 2

Aynasız Model Fotoğraf Makinesi : Fuji XT-1

Seyahate çıkarım da yanımda fotoğraf makinesi olmaz mı? Her ne kadar cep telefonları da çok güzel fotoğraflar çekse de fotoğraf makinemle yakaladığım bazı güzel detayları hala telefonumla yakalayabilmem mümkün değil. Daha hafif ve diğerlerine göre daha hafif olması nedeniyle aynasız bir model olan Fuji XT-1 ile yola çıkıyorum. Retro görünüşü de benim için bir diğer tercih nedeni:) 2 ayrı lensi var ve bazen ikisini kimi zaman da sadece birini yanıma alıp yola koyuluyorum. Bataryası sağlam, ayrıca minik boyutu nedeniyle de yanımda olduğunda bile küçük bir çantaya dahi sığabiliyor. Çektiğim fotoğrafları hızlı bir şekilde cep telefonuma atabiliyor olmam da bu makineyi vazgeçilmez kılıyor.

FOREO LUNA mini 2

FOREO LUNA mini 2

Seyahate çıkarken çantamda kendisine minikliği her zaman yer bulan bir diğer teknolojik ürün ise FOREO LUNA mini 2 . Seyahatlerim sırasında tozun toprağın içinde daha çok vakit geçiriyorum. Akşam otele döndüğümde yüzümü tertemiz ve pürüzsüz hissetmek tüm günün yorgunluğunu da kolayca üzerimden atmama neden oluyor. Hassas bir cildim olduğu için cildimi sadece 1 dakikada bir temizleyici jel ile temizleyen FOREO LUNA Mini 2 ile temizliyorum. Bu yüz temizleyicinin şarjı da oldukça uzun dayanıyor. Yaklaşık 5 aya kadar. Su geçirmez özelliği ile duşta da rahatlıkla kullanabiliyorum. Temizlik sonrası yüzümdeki pürüzsüzlük ve cildimdeki eşit ton beni baya keyiflendiriyor. Her cilt tipine uygun olması ve 6 farklı renk seçeneği de kendisini en uyumlu seyahat arkadaşım yapıyor.Yanıma almadan çıkmayacağım bir ürün daha:)

FOREO LUNA mini 2

Manfrotto Pixi Mini Tripod

Zaman zaman seyahate yalnız çıkıyorum. Peki fotoğraflarımı kim çekecek? Elbette hem az yer kaplayan yapısı hem de ister selfi konumundaki Mini tripodum. Telefon ya da fotoğraf makinesi uyumuyla da beni çok mutlu ediyor. Böylece tanımadığım kişilere fotoğrafımı çekebilir misin demek yerine daha sakince işimi halledebiliyorum. Ayrıca farklı açılarda fotoğraf ve video çekmek için de baya faydalı bir araç. Manfrotto Pixi Mini isimli bir marka kullanıyorum.

Marley Kulaklık

Seyahate çıkarken, yolda müzik dinlemeye bayılmayan yoktur. İster uçakta, ister arabada ya da bazen sevdiğim bir yolda, doğanın içinde müzik dinlemek için kulaklığım zaten hep benimle. Unuttuğum zamanlarda baya eksikliğini hissettiğim bir ürün. Marley marka kulaklığın fazla dolaşmamasını, dışarıdaki gürültüye karşı korumalı oluşunu ve orijinal tasarımını seviyorum.

Solar Taşınabilir Şarj Ünitesi

Seyahate çıkmak demek, bol bol fotoğraf, instagram için story çekmek demek. E tabii cep telefonumun şarjı da bir yere kadar dayanıyor. Bu nedenle seyahate çıkarken mutlaka yanıma taşınabilir şarj ünitesi alıyorum. Ayrıca zaman zaman farklı dijital cihazları da şarj etmeme faydası olabiliyor. 300.000.Mah. Solar marka şaj ünitesi ile ”şarjım bitecek mi, acaba bu kafede şarj mı doldursam” diye endişelerim olmuyor.

Sen De Bir Şeyler Yaz!

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz