Büyüleyici ve sıcacık bir dükkan: Secdus

İyiden iyiye havaların ısındığı, yazın geldiği şu günlerde bez çantanızla fark yaratmak istemez misiniz? Yahut kahvenizi birbirinden şık kupalarda içmek? Görenin gözlerini alamayacağı tabaklara sahip olmak.Yastıklar, çaydanlıklar,mumlar, battaniyeler.Seçenek o kadar çok ki. Hediye seçmek zevkli olmasının yanı sıra oldukça da zordur hepimizin bildiği gibi.Farklı bir şeyler arar gözümüz sürekli.İşte size tam da böylesi sorunları giderecek bir tasarım dükkanından söz etmek istiyorum.İsmi Secdus.Bu şirin dükkanın şirin sahibine ailesinin küçüklüğünden beri hitap şekliymiş. Instagram hesabından takip ettiğim ama dükkana gittiğimde çok daha fazla etkilendiğim bir yer Secdus. Tek kelimeyle tanımlayacak olursak, büyüleyici.

20160211_143906

            20160211_144458

Yeri çok kolay. Söğütlüçeşme’de katlı otopark ve caminin karşısında kalan sokaktan girmeniz yeterli.Çünkü o sıradan binaların arasında mavi kapısı ve kapıyı süsleyen kitap okuyan kadın figürü ile kendisini fark ettiriyor.Bu figür ve benzerleri kapı açıldıktan sonra pek çok objenin üzerinde göreceğiniz bir dünyaya aralanıyor.Yüksek tavanlı, iki katlı,beyaz ve alabildiğine etkileyici bir yer.Nereye bakacağınızı şaşıracaksınız söyleyeyim.Bir şeyler içmek için oturduğunuz masanızın hemen yanında camlı bölmeden atölyeyi ve hummalı çalışmayı izleme şansınız var.Sadece gelenlere satış yapılan bir dükkan değil burası internet üzerinden pek çok yere ürünlerini gönderebiliyorlar.Paketleme ve kahve süsleme de karşımıza çıkan Secda’yla tanışma şansı ediniyoruz.Yarattığı dükkanı kadar sevimli biri kendisi.

20160211_145252

Secdus’da o kadar özgürsünüz ki kendinizi oyun alanında ki çocuklardan farklı hissetmeyeceksiniz.Ürünleri tek tek incelerken fotoğraf çekip,evcilik oynamanıza izin verecekler bundan emin olabilirsiniz.Biz mutfağa bile girdik.

20160211_145716

Secda’nın babaanne ve dedesinin İstanbul’a taşındıklarında ilk oturdukları evmiş burası.Buranın güzelliğinde anılarında katkısı olduğu kesin.Bahçe,atölye ve cafe-tasarım bölümünün dışında bir de üst kat var.Eliniz boş çıkmanız mümkün değil buradan.Aklınız hep o alamadıklarınız da kalacak ama dert etmeyin onlarda bir sonraki ziyaretinizde.

20160211_145732

Fırsat yaratıp bu tasarım dükkanını görmenizi öneririm. Pişman olmayacağınız bir güzellikle karşılaşacaksınız.

Pazar hariç her gün 09.30-18.00 arası açık

20160211_154254

https://secdusshop.com/ adresinden ürünleri görmek,sipariş vermek mümkün.

Secdus-secdusshop adıyla instagram hesabından da aynı şekilde ürünlere ulaşabilir yanı sıra enfes fotoğraflarla görsel bir şov yakalayabilirsiniz.

20160211_155640

Secdus Adres: Derici Zeynel Sk.14/A Söğütlüçeşme Kadıköy

 

Sen De Bir Şeyler Yaz!

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz