Nick Cave ve Robert Plant İçin Geri Sayım Başladı!

Caz severler için beklenen şahane 20 güne çok az kaldı. 25. İstanbul Caz Festivali, 26 Haziran–17 Temmuz tarihleri arasında İstanbul’da farklı mekanlarda  bizi caz ile buluşturacak. Program başlı başına şahane ama özellikle bazı isimler beni daha da heyecanlandırıyor.  Robert Plant, Nick Cave and The Bad Seeds, Benjamin Clementine, Melody Gardot festivalin göz bebekleri. Tam 27 mekânda, 250’yi aşkın yerli ve yabancı sanatçının ağırlanacağı 50’nin üzerinde konser bizi bekliyor.

Festival programında yer alan Led Zeppelin’in efsanevi sesi Robert Plant ve grubu The Sensational Space
Shifters; rock müziğin dev ismi Nick Cave ve grubu The Bad Seeds; aşk, melankoli ve başkaldırının ses bulduğu baladlarıyla adını herkesin zihnine kazınan Benjamin Clementine, sahnesi, kategorilere sığmayan deneysel müziği, etkileyici vokali ve açıklıkla paylaştığı sahici hikâyeleriyle Melody Gardot ve çağdaş cazın üç dev ismi Dave Holland, Zakir Hussain ve Chris Potter festival ziyaretçileriyle buluşacak.
Cazın ve güncel müziğin en başarılı projelerini sahnesinde konuk eden İstanbul Caz Festivali’nin bu seneki yıldız konukları bu isimlerle de sınırlı kalmıyor. Müziğin en seçkin örneklerinin şehrin ritmine eşlik edeceği İstanbul’da günümüzün en şiirsel ve dinamik caz vokallerinden Kurt Elling ve aynı gecede sahneyi paylaşacağı, Şikago cazını modernize eden genç ve başarılı müzisyenlerden Marquis Hill, doğaçlama tekniğini vokalleriyle süsleyen Caro Emerald, Robert Glasper’ın Taylor McFerrin, Derrick Hodge, Christian Scott ve Terrace Martin ile birlikte hayata geçirdiği yeni süper caz grubu R+R=Now ve caz, güncel müzik ve dünya müziğinin daha nice sesleri yer alıyor.
İstanbul Caz Festivali’nin 25 yılından şarkıları bir araya getiren, Apple Music işbirliğiyle özel olarak hazırlanan çalma listesini apple.co/istanbulcazfestivalilistesi adresinden dinleyebilirsiniz.

25. İstanbul Caz Festivali Biletleri

25. İstanbul Caz Festivali’nin biletleri, Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden (Pazar hariç her gün 10.00-18.00 saatleri arasında) satın alınabilir. Tüm konserlerde tam biletlerin yanı sıra öğrenciler için indirimli biletler de satışa sunuluyor.Ayakta düzende gerçekleşecek konserlerde etkinlik günü kapı fiyatı uygulanacak. Lale Kart sahipleri biletlerini öncelikli olarak ve %25’e varan özel indirimlerle alabilir, festival boyunca Lale Kart 360 etkinlik serisi kapsamında pek çok özel etkinliğe de katılabilirler.

Detaylı programa buradan ulaşabilirsiniz.

Sen De Bir Şeyler Yaz!

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz