Gaudi’nin ülkesi Barselona

Sevda Serbest tarafından yazıldı

Barselona gezisi için en güzel mevsim bahar ayları. Özellikle sadece deniz için gitmiyorsanız -denizi öyle bizimkiler gibi gösterişli değil- bence çok Temmuz- Ağustos aylarına bırakamamak gerek. Serin serin esen Katalunya rüzgarı ile neredeyse tüm Barcelona’yı yürüyerek gezmeniz daha mümkün olur böylece. Biz 8- 14 Haziran arasında Alitalia ile Roma Aktarmalı olarak uçtuk. Giderken 2 saat dönüşte ise 12 saatlik bir bekleme süremiz vardı. Dönüşte “canım memleketim” Roma’yı da gezmeye karar verdik.

20140608_133856-576x1024

Uçak biletlerimizi 2 ay önceden Govolo.com’dan ayırttık. Alitalia’dan Kişi başı 498 TL’ye git gel uçak bileti satın aldık. Alitalia ortalama şartlarda bir uçuş sunuyor size. Sakın çok şey beklemeyin. Koltukları dahi kirli :/ Sırada konaklama kısmı vardı. Hostel seçenekleri için okuduğumuz bir çok şikayete rağmen Booking.com’u tercih ettik. Kişi başı 6 gece için 370 TL ödeyerek Barcelona Rooms’u tercih ettik. Vize’ye 248 TL ödedik ve uçuş için artık hazırdık.

El-Prat havaalanına indiğimizde Roma’ya kıyasla turistlerle daha çok ilgilenen bir tourist information ile karşılaştık. Hemen elimize harita tutuşturdular ki daha sonra o haritaların sayısı artmaya devam etti:) Merkeze ulaşabilmek için bizdeki havaşlara benzer Aerobus’ları kullandık. 15 dakikada hostel’in olduğu Urgell durağında indik. Aerobus bilgilerine bu siteden ulaşabilirsiniz;

http://www.aerobusbcn.com/index.php/en/discoveraerobus.html

20140608_142514-576x1024

Konakladığımız Barcelona Rooms açıkçası Booking.com’da belirtilen fotoğraflar gibi değildi. Ancak konumu, hijyeni ve güvenliği açısından menmun kaldık diyebilirim. Ortak banyo ve tuvaletleri 3 oda kullanıyor. Havlular sıklıkla değiştiriliyor vs. Otelin hemen yanında Urgell metro durağı, ve yine biraz ilerisinde otobüs durağı var. Bu duraklardan dilediğiniz yere ulaşabilirsiniz. Katalunya meydanı ise bence yürüme mesafesinde… Hostel’in etrafında bir çok süpermarket ve restoran da var. 6 gece 370 TL için oldukça iyi bi hosteldi.

Barcelona Rooms için bakınız;

http://www.booking.com/hotel/es/barcelona-rooms.tr.html?

Barcelona Rooms’un bulunduğu sokak.

IMG_4359-1024x682

Barselona’da ulaşım yazısı için tıklayınız;

Barselona’da gezilecek yerler için tıklayınız!

Gaudi eserleri için tıklayınız!

Barselona’da ne yesek yazısı için tıklayınız!

print
Takip et

Sevda Serbest

Bir garip gezenti, fotoğrafkolik, gurme yamağı, sanat aşığı, kedi annesi, modern deli....
Takip et

Yazar hakkında

Sevda Serbest

Bir garip gezenti, fotoğrafkolik, gurme yamağı, sanat aşığı, kedi annesi, modern deli….

Yorum yaz