Ana Sayfa YAŞAM DEKORASYON Kaktüsleri nereye koyalım?

Kaktüsleri nereye koyalım?

- Reklam -

Kaktüs dünyanın belki de yetiştirmesi en kolay bitkilerinden biri. Kaktüsler bol güneşe ihtiyaç duyarlar ama  neticede tropik bir bitki de değiller.  Pencere kenarları, balkonlar Kaktüsler için yerli ışığı sağlar. Kışın soğuktan pek etkilenmezler. Hatta üşümeleri pek yararlıymış.  zira üşüdükçe yazın çiçek açmasına kesin göze bakılırmış.

79969d9d6ac987e0275301682202bbb9

Duvarlarınız için ne yapsam diyorsanız buraya tık tık!

Ben kaktüsleri en çok şekilleri nedeniyle seviyorum. Evinizin ya da ofisinizin salonunu tamamlayan cool bir bitki oluyor her zaman. Oğlak burçlarının çiçekleri arasında da kaktüsler var zaten. Ayrıca evde bir kediniz varsa bitki beslemek neredeyse imkansız. Ancak kaktüs yetiştirebilirsiniz. Hem öyle sulamayı unutunca hemen size küsmüyorlar da… Kaprissiz bir çiçek kendisi. Ama tabii çok sularsanız ölebilirler. Özellikle İlkbaharda sulanma ihtiyacı duyuyorlar. Su spreylerini kullanmak en güzeli. Böylece orantılı bir sulama yapmış olursunuz.  Tabii kaktüslerin radyasyonu emdiği söylentisi de aldı başını gidiyor. Ben senelerce ofiste yanı başımda bir kaktüsle yaşadım.Radyasyondan korudu mu bilemiyorum tabii.

Evinizin duvarları için fikirler burada….

16aac478fb732291f5368f72236371ca - Kopya

Peki ya evde, ofiste kaktüslerimize nasıl bir yer açsak? Bu vefakar , uyumlu ve sadık dostlarımız için süper fikirler var bu galeride… Ben en çok masa üstlerinde konumlanmalarını sevdim. Siz hangisini sevdiniz?

İlk Yorumu Yazmak İster Misin?

Sen De Bir Şeyler Yaz!

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz