Ekim Bitmeden Kaçmasın Dediğim Etkinlikler!

Ekim bitmeden size 6 tane etkinlik seçtim… Konser, tiyatro, seyahat, film severler kendilerine göre birini seçsin.

Koffie Parklardan Salon’a Geçiyor!

25. İstanbul Caz Festivali’nde Parklarda Caz bölümünün en sevilen, en dinamik gruplarından Koffie, bu kez Hollanda Konsolosluğu’nun katkılarıyla 31 Ekim Çarşamba akşamı Salon’a konuk olacak.

İlhamını Fela Kuti, James Brown, Red Hot Chili Peppers, Miles Davis, The Roots gibi büyüklerinden alan Koffie, afropunk ritimleriyle 31 Ekim Çarşamba akşamı Salon’un temposunu yükseltecek gibi duruyor.

Ekim’de Kaz Dağları Bir Başka!

Kaz dağları antik çağlardan beri “Tanrıların armağanı” olarak anılıyor. Eşsiz doğa güzellikleri size her an doğaya dönmenin kıymetini hatırlatıyor. Kaz Dağları sonbaharda öyle güzel renklere, dokulara bezeniyor ki buraya gelince bir daha geri dönmeme riskini de bir düşünmenizde fayda var.

İçinden Caz Geçen Filmler

Garanti Caz Yeşili, İçinden Caz Geçen Filmler serisi ile sinema ve müziği bir araya getiriyor. Ünlü folk müzik sanatçısı Dave Van Ronk’un hayatından ilham alan Inside Llewyn Davis filmi 30 Eylül Pazar günü saat 17.30’da bomontiada Alt’da gösterilecek. Başka Sinema işbirliğiyle gerçekleşecek İçinden Caz Geçen Filmler kapsamında film gösterimleri Eylül, Ekim, Kasım ve Aralık aylarının son Pazar günlerinde bomontiada Alt’da gerçekleşecek.

Cadı Avı

6 Ekim’de prömiyerini yapan Engin Alkan’ın William Shakespeare’in Venüs ile Adonis şiiri ve sonelerinden uyarladığı, bestelediği ve yönettiği Cadı Avı, 20, 26, 27, 29 Ekim ve 3, 11, 19, 24, 25 Kasım tarihlerinde Kadıköy Emek Tiyatrosu’nda izlenebiliyor.

Cadı Avı’nda izleyiciye Inanna, Hekate, Venüs, Mars ve Adonis; Shakespeare’in şiirinden şarkılar söyleyip, kadınlığın ve erkekliğin, savaş ve barışın, Venüs ve Adonis’in hikâyesini anlatıyorlar.

Vanya,Sonya, Maşa ve Spike!

Amerikalı Yazar Christopher Durang’ın ödüllü eseri Vanya,Sonya, Maşa ve Spike Çehov’un oyunlarına göndermelerle örülü bir aile hikayesine dayanıyor. Yücel Erten yönetmenliğindeki oyunda Şerif Erol, Tilbe Saran, Nesrin Kazankaya Başak Meşe, Doğan Akdoğan ve Gamze İpek gibi değerli oyuncular var. 17-24 ve 31 Ekim oyun için son vakitler!

Ezhel, Cahit Berkay, Ceza ve Sena Şener Aynı Sahnede!

Herkesin konuşmaktan ve dinlemekten bıkmadığı Ezhel bu kez sahaneye daha iddialı çıkıyor.28 Ekim’de, Moğollar’ın kurucularından, besteleri ve sözleriyle sayısız esere imza atmış Cahit Berkay, Türk rap sahnesinin en sevilen isimlerinden Ceza, söz ve bestesi kendine ait şarkıları ve özgün yorumuyla alternatif müzik sahnesinin genç yetenekleri arasına giren Sena Şener’in konuk sanatçı olarak Ezhel’e eşlik edeceği gerçeküstü bir konser için Volkswagen Arena’da buluşalım.

Sen De Bir Şeyler Yaz!

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz