“Yürüyen Merdiven” cazseverlerle buluşuyor

Tuncay Özata tarafından yazıldı

Caz sahnesinin genç müzisyenleri Mustafa Kemal Emirel ve Yiğit Özatalay'ın can verdiği Yürüyen Merdiven 2 konser ile cazseverlerin karşısına çıkacak.

İlki 8 Ocak Pazar saat 21.00'da Beşiktaş Kaset Mitanni'de olacak konserde ikiliye güzel sesiyle Ülkü Aybala Sunat eşlik edecek. Konserin giriş ücreti 15 TL.

İkinci konser ise 11 Ocak Çarşamba günü saat 21.30'da Beyoğlu'nun keyifli mekanlarından Nardis Jazz Club'da. Yürüyen Merdiven'e bu konserde ise İsveçli Kristian Lind katılıyor. Nardis Jazz Club'daki bu keyifli gecenin giriş ücretleri ise tam 35 TL, öğrenci 20 TL.

Kendi bestelerini çalan bir davul-piyano ikilisi olarak 2014 yılında dünyaya gelen Yürüyen Merdiven, 2016 yazında ilk albümü "Çınar, Güneş ve Bir Deli"yi yayınladı. Mekanik bir yürüyen merdiven değil, iki bacaklı bir organizma bu grup. Ayakta durabilmek ve yürüyebilmek için ikili bir müzikal birlikteliğe ve dengeye ihtiyaç duyar. Davulun melodik kişiliğiyle piyanoya, piyanonun perküsif kişiliğiyle davula yaklaşmasıyla oluşan bir denge…

print

Yazar hakkında

Tuncay Özata

Yorum yaz