Gülmeyeceğiniz 2 dakika dahi yok: Yoldan Çıkan Oyun

Sevda Serbest tarafından yazıldı

Bu başlığı seçtim çünkü uzun zamandır izlediğim ve ”aşırı sesli şekilde” güldüğüm, hatta zaman zaman yanımdakilerin kahkaha seslerinden sahnedekileri  duyamadığım bir oyun izledim. Adı Yoldan Çıkan Oyun. Gerçekten yoldan çıkmış bir oyun ve seyirciyi de çıkarıyor. İzleyince ne demek istediğimi anlayacaksınız. En son Seni Seviyorum, Mükemmelsin, Şimdi Değiş isimli oyunu Mehmet Ergen ile birlikte başarıyla ülkemize uyarlayan Lerzan Pamir, yine çok iyi bir iş başarmış. Mehmet Ergen ise bu defa oyunu Türkçe’ye çevirerek katkıda bulunmuş. İngiltere’nin West End sahnesinin son dönemlerdeki en başarılı oyunlarından biri olan Yoldan Çıkan Oyun müthiş bir kadro ve yönetmenlik başarısı ile Zorlu Performans Sanatları Merkezi ’na taşınmış. Ekranın sevilen komedi oyuncularından Sarp Apak, Bartu Küçükçağlayan ve Öner Erkan’ın yanı sıra başarılı yeni nesil tiyatro oyuncularından Defne Koldaş, Gökçen Gökçebağ, Güliz Gençoğlu, Kubilay Çamlıdağ ve Kemal Kayaoğlu oyunda baş güldürücüler.

8c9ce15a-f834-408e-ab38-b368f2ebbba8

Her şeyin ters gittiğini düşünüyorsanız, hayat üzerinize hep istemediğiniz yerden sorularla geliyorsa ve ne kadar hazırlanırsanız hazırlanın yine çuvallıyorsanız Yoldan Çıkan Oyun sahnesinde size dair çok şey bulacaksınız. Belki de ters giden her şey o kadar da kötü değildir. Her şey tepetaklak da olsa da inandıklarınızdan, arzu ettiklerinizden, emek verdiklerinizden ve sevdiğiniz anlardan, asla vazgeçilmemelisiniz. Her olumsuzluğun elbet bir çözümü, alternatifi, komik bir yanı olabilir. Önemli olan kendinizi hayata ne kadar verebildiğiniz. Oyunun alt metni bana göre böyle. Üstünde ise yanakları gülmekten kas kütlesine dönüşmüş bir Sevda var.

odul-oyun1_640

Lerzan Pamir, henüz gencecik ama çok iyi işler başarmış bir yönetmen. Yabancı oyunları bize yedirebilmek çok emek ve yetenek isteyen bir iş. Yoldan Çıkan Oyun’da yine bunu çok iyi başarmış. Nitekim oyuncu kadrosu da oyunu göğe taşıyan başka bir sebep. Mimikleri ve sahne için yaratılmış olduğu her hareketinden belli olan Bartu Küçükçağlayan, oyuna dahil oluşu ile oyunun nabzını, kahkaha seviyesini en üst düzeye taşıyan Defne Koldaş, oyunun domino taşı Öner Erkan ve sahnede oyunculuğu ile yükselen Sarp Apak’ın performanslarını çok beğendim. Kocaman ve gür sesli kahkahalarımızın sebebi olan oyun, adeta 2 perdelik bir ‘’gülme terapisi’’

12557753_1104860936200271_454778367_o

Oyun içinde oyun, cinayet içinde tiyatro oyuncularının, yönetmenlerinin dünyasına sıcacık bir bakış atan Yoldan Çıkan Oyun, Nisan ayına kadar her pazartesi Zorlu Performans Sanatları Merkezi ’nda olacak. 2 dakika bile oyunu düşürmeden, kahkahaya boğan nefis bir komedi izleyeceksiniz. Oyundan çıkarken ‘’yahu ne kadar çok güldük’’ diyeceğinize eminim. Bence kaçırmayın….

Biletler için;
http://www.zorlucenterpsm.com/tr/yoldan-cikan-oyun

print
Takip et

Sevda Serbest

Bir garip gezenti, fotoğrafkolik, gurme yamağı, sanat aşığı, kedi annesi, modern deli....
Takip et

Latest posts by Sevda Serbest (see all)

Yazar hakkında

Sevda Serbest

Bir garip gezenti, fotoğrafkolik, gurme yamağı, sanat aşığı, kedi annesi, modern deli….

Yorum yaz