Yoga ve doğa severler için: Dream Yoga Fest

Sevda Serbest tarafından yazıldı

Hem yoga seviyor hem de tam bir doğa tutkunu musunuz? Sanata, sağlıklı beslenmeye karşı da boş değilseniz 1-5 Mayıs’ta ikincisi düzenlenen  Dream Yoga Fest tam size göre.  1 Mayıs‘ın Cuma gününe denk geldiğini ve resmi tatil olduğunu da belirtelim. 1-5 Mayıs tarihleri arasında Kabak Vadisinde ikincisi düzenlenen Dream Yoga Fest, 25 eğitmenle yogadan ayurvedaya, mandala çiziminden anatomiye, teraryumdan ses terapisine kadar uzanan geniş bir programla vadide birlikte olmak için sizi bekliyor olacak.

Kabak Vadisi gibi büyülü bir mekanda, zeytin ağaçları, yıldızlar ve ateşle buluşmak için kaçırmamanızı tavsiye ederim.  Konaklama kısmında doğanın içinde huzur dolu ”yaşam evleri’ni tercih eden  Dream Yoga Fest sizi  5 günlük bir cennete davet ediyor.

Peki hangi workshoplar var dersiniz…

Aile Dizimi
Bireyi aile bütününün bir parçası olarak algılayan Aile Dizimi, yaşamı daha akıcı, kolay ve tatmin edici bir deneyim olarak yaşamamızı engelleyen kalıplar, travmalar, sevdiklerimiz adına bilinçsizce yüklendiğimiz duygular ve varlıklarını bilinçaltımızda sürdüren aile dinamikleriyle yüzleşmemizi sağlayan etkili bir yöntemdir. Kronik rahatsızlıklar, değiştiremediğiniz zararlı davranış kalıpları, şiddetli duygular, korkular, yaşamınızı kısıtlayan alışkanlıklar, aile bireyleri arasında sonu gelmeyen tartışmalar gibi yaşamınızın kalitesini etkileyen durumlardan şikayetçiyseniz Aile Dizimi çalışması size yardımcı olabilir.

Aşk ve Denge Yogası
Modern hayatın koşuşturmasıyla unuttuğumuz, varlığımızdaki duygu düşünce beden bağlantısını ve farkındalığını, yoganın denge ve tasavvufun Aşk felsefesiyle harmanlayan ezoterik bir yolculuktur. Batı ve Doğunun sentezi olan bu sistem, Aşk-Tasavvuf ve Yoga-Tantra’nın evrene, insana bakışını kendi varlığımızda deneyimleterek, en derinlerde özümsememizi sağlıyor. Tantra farkındalığı ve bakışıyla kendi gerçekliğimizi; varlığımızdaki gizemli dişiliği ve eril gücü keşfetme fırsatını yakalarken, Sufizmin ve Rumi’nin Aşk Felsefesini; Ney’e üfler gibi “Varlığın O Aşkınlığını” gönlümüze nakşediyor.

yoga-kabak-valley

Vahşi Ruh
Clarissa P. Estes’in muhteşem kitabı “Kurtlarla Koşan Kadınlar” dan esinlenerek hazırlanan bu yoga çalışması asana, meditasyon ve bireysel farkındalık geliştirecek öğeler içeriyor. Zihin ve beden bizi sınırlama eğiliminde olsa da ruh, özgür ve sonsuzdur. Zaten doğal olarak var olandır. Huzur için, denge için, anlayış ve kavrayış için ruhun varlığına ve doğallığına dönmeye ihtiyaç duyarız. Bu gereksinimimizi karşılayacak olan bağ, unutulmaya yüz tutmuş masallarda ve bize rehberlik edecek doğada onu bulmamızı beklemektedir. Özgürlüğünü, gücü ve doğallığını, yeniden keşfettiğinde hiçbir şey eskisi gibi olamaz !

Weightlessness
Weightlessness, bedenin ve zihnin serbest bırakılarak ağırlık bilgisinin ve yer çekimi algısının değiştirilmesi, hizanın yapılandırılması ve bununla özgürleşmekle ilgili. Zorlayıcı Hatha pozları hareketin kolaylığı, akışı ile çalışılacağı bu workshopta daha derin hisler üzerinde çalışacağız.

Ayurveda
İlk ayurveda dersimiz; Yogiler İçin Ayurvedaya Giriş. Ayurvedanın temel kavramlarını, Ayurvedik tipimizi öğrenip, beslenme, yaşam tarzı ve bitkilerle sağlığımızı ve enerjimizi yükseltmenin yollarını öğreneceğiz ve ayurvedik özelliklerimize göre hangi yoga pozlarının bize iyi geleceğini tecrübe edeceğiz.
İkinci dersimizde beden, zihin ve farkındalığı şifalandıran enerji kanallarını; marmaları çalışacağız. Bedenimizdeki temel marma noktalarını, bu noktaların zihin ve organlarımızla bağlantılarını ve bu güçlü enerji kanallarını masaj, yağlar ve yoga pozlarıyla dengelemeyi öğreneceğiz.

Budokon
Bu (savaşçı), Do (yol) ve Kon (ruh) kelimelerinden oluşan Budokon, savaşçı ruhun yolunu ifade eder. Budokon Yoga, temel hatha yoga akışlarında sürekli bir dairesel rotasyonun geçişidir. Budokon yogada klasik Hatha yoga ve geleneksel kökleri korunurken, tamamen kendine özgü savaş sanatları etkisi de akışa getirilir. Bu akış Hatha Yoga Master ve Martial Arts Grandmaster Kancho Cameron Shayne tarafından 2001 yılında oluşturulmuştur. “Bir şeyi yapma yolumuz, her şeyi yapma yolumuzdur.”

Yogada Hareket
Asanaların beden mekaniğiyle olan ilişkisini inceleyen bu workshop, asanalara girişlerde ve geçişlerde, kişinin hareketinin akıcılığında kendini aradan çıkarabileceği kadar açık ve güçlü bir dokuya sahip olmasını amaçlar. Workshop süresince kişi, kendine özel anatomik sınırlarıyla yüzleşir ve bu sınırların gözardı edilmesiyle oluşabilecek sorunların tedavi yöntemleri hakkında eğitilir. Son olarak, asanalara girişlerde ve geçişlerde optimal sonuç alınabilmesi için düşünülmesi ve yapılması gereken önemli konulara değinilerek her şey birbirine bağlanmış olur. Workshop sonunda kişi çalışmalarından çok daha kısa sürede çok daha fazla yanıt aldığını görecek ve oluşabilecek sorunlara karşı uygulayabileceği bir tedavi yöntemi öğrenecektir.

Kontakt Doğaçlama Dans
Doğaçlama yapılan bu dansta spor, estetik, hareket ve oyun felsefeleri bir arada işler. Dans, daha çok hareket eden bir bilmece gibidir. Kimsenin önceden ne olacağını bilemediği, herşeyin anda geliştiği bu dans, fiziksel bir sohbet niteliği taşır. İki buluşmadan oluşan Dream Yoga Fest derslerinde, temel kontak doğaçlama prensiplerine giriş yapacağız. Katılımcıların rahat ve güvenle hareket etmeleri için beden farkındalığı ve dinleme çalışmalarıyla başlayan dersler, omurga ve eklem artikülasyonları, uzuvların otonom hareketleri, mekana açılma, eşle buluşma, ilk kontak, eşle kontağı koruyarak mekanda ilerleme gibi prensiplerle dans içinde devam edecek.

Yin Yoga
Yin yoga, pozlarda uzun süre kalınan, yumuşak ve daha yavaş ritimde bir yoga stili. Pozlar ve hareketler bağ dokuları etkiler ve çalıştırır. Yin yoganın güzelliğini ve yoğunluğunu hissetmek için mutlaka denemelisiniz.

Vinyasa Yoga
Vinyasa yoga, pozların ve hareketlerin durmaksızın aktığı ve bu akışta hareket ve nefesin birbiriyle uyumlu bir dansa dönüştüğü bir yoga stilidir. Hareket ve meditasyonu birarada yaşarken, akışın keyfini çıkarın !

Kundalini Yoga
Kundalini, kendinizle, ruhunuzla yaşayacağınız deneyim için tasarlanmış güçlü bir yoga stili. Farkındalığınızı arttırmak ve içinizdeki özle tanışmak için Kundalini ile tanışın ve sonsuzluğunuzu hissedin !

Akroyoga
Akroyoga güvene, oyuna ve karşılıklı güçlenmeye dayalı bir yoga stili. Beraber eğlenirken ve oyun oynarken dengemizi, bağımızı ve gücümüzü keşfedelim !

Somatik Yoga & Aleksander Tekniği
Somatik yoga klasik yoga asanaları ve somatik bilginin birleşimi. Somamızın kendini iyileştirme kapasitesi ile asanalarda ve kendi içimizde farklı bir tecrübeye yol alacağız.

Aleksander tekniği ise hareketin özgür ve kolayca akması, denge, destek ve koordinasyon becerilerimizin artması amacıyla şekillendirilmiş pratik bir teknik.

Çiğ beslenme
Dünyanın dört bir yanında insanlar artık raw food; yani çiğ ve canlı besin tüketiyor. Bu beslenme tarzında sadece çiğ değil, aynı zamanda canlı beslenmekten de bahsediyoruz. Canlı beslenmenin ne olduğunu, ne olmadığını anlatan ve kolay tariflerle yapılmış canlı besinlerden örnekler tadabileceğiniz ve tariflerin paylaşılacağı bu çalışmada uygulayabileceğiniz pratik bilgiler sizi bekliyor.

İşte konaklama seçenekleri:

Turan Hill Lounge
Vadideki ilk ve en eski mekan olan Turan Hill Lounge büyülü bir “doğal yaşam” evi. Sıcacık dekoru, büyüleyici manzaralara kurulu beyaz minderli terasları, yabani çiçekleri ve muhteşem yemekleriyle sizi bekliyor.Bu kamp hakkında detaylı bilgi için: www.turanhilllounge.com

Natural Life
Kekik kokuları ve zeytin ağaçları içindeki Natural Life, doğanın kalbinde ruhunuzu temizlemeniz için harika bir yer. Geniş verandaları dağ, bahçe ve deniz manzarasına sahip sevimli ağaç evleriyle sizi bekliyor. Detaylar için www.kabaknaturallife.com’u ziyaret etmeniz yeterli.

Sea Valley
Vadide denize en yakın bölgede yer alan Sea Valley, çam ağaçları arasında yer alan ağaç evleriyle sizi misafir etmek istiyor. Verandalı evleri size konforlu bir konaklama sunuyor. Ağaç evler ve Sea Valley hakkında daha detaylı bilgi için; www.seavalleybungalows.com

Lilith
Lilith Camping, ağaç evler, vardolar ve çadırlardan oluşan, dostlarını yıldızların altında ağırlamak isteyen bir kamp. Misafirperverlikte Lilith’in yeri ayrı, Lilith’de başka bir dünya mümkün. Ateşin çıtırtılarını, muhabbeti, ağız dolusu gülmeyi ve huzuru özleyenleri, Lilith’in web sayfasında konaklama seçeneklerini görmeye davet ediyoruz; www.lilithcamping.com

Latcho

Latcho, müzikle kulağınıza, ruhunuza şifa getirmek ve bütün olumsuzluklardan arınmanızı sağlamak için, mavi ve yeşilin büyüsü ile gözlerinize dokunacak, sıcacık bir dostlukla sizi kucaklayacak. Konaklama seçenekleri için; www.latchobungalows.com

Program ve kayıtla ilgili detaylı bilgiler için, 

http://www.dreamyogaevents.com/tr/etkinlik/program

print
Takip et

Sevda Serbest

Bir garip gezenti, fotoğrafkolik, gurme yamağı, sanat aşığı, kedi annesi, modern deli....
Takip et

Latest posts by Sevda Serbest (see all)

Yazar hakkında

Sevda Serbest

Bir garip gezenti, fotoğrafkolik, gurme yamağı, sanat aşığı, kedi annesi, modern deli….

Yorum yaz