Su sporları Hisarönü Hotel UCPA’da yapılır!

Sevda Serbest tarafından yazıldı

Bu yaz su sporlarına merak saldım. Rüzgâr sörfü, katamaran, kano vs nerede öğrenilir, yapılır diye araştırınca yaz tatilimi de geçirmek istediğim Marmaris civarındaki Hisarönü Hotel UCPA ’ya denk geldim. Marmaris’e zaten bayılırım. Hisarönü’nü daha önce görmemiştim ve merak ediyordum. Hem adrenalin hem tatili bir arada yaşamak adına Hisarönü’ne doğru yola çıktım. Hisarönü körfezi Liman mevkiinde yer alan bu otel, 19 yıl önce inşa edilmiş. Samimi ve bölge mimarisine uygun bir yapısı var. Ege ve Akdeniz’in birleştiği yerde denize sıfır konumu ve koruma altındaki Hisarönü köyü güzelliği ile mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerler arasında bence.

Otel odası

Otel odası

Hisarönü Hotel UCPA ’nın kuruluş amacı rüzgar sörfü ve katamaran gibi su sporlarını kaliteli eğitmenler eşliğinde uygun fiyatlarda sunmak. Otel aslında Fransız Açık Hava Sporları Merkezleri Birliği olan UCPA’ya bağlı bir şube .Dünyada bir çok şehirde buradaki gibi su sporları veren eğitim merkezleri var. Yakın zamanda Datça’ya ve Akyaka’ya da açılmış. (Onları görmedik henüz)
Hisarönü Hotel UCPA
Buraya gelip konaklayabilir ve dilediğiniz su sporunu öğrenebilirsiniz. Dilerseniz de başka bir yerde konaklayıp, buraya günü birlik eğitimler almak için gelebilirseniz. Rüzgârı hiç eksik olmadığı için rüzgar sörfü ve katamaran için baya uygun hava koşullarına sahip. Yaklaşık bir haftada hem tatil yapmış oluyorsunuz hem de katamaran kullanabiliyor, rüzgâr sörfü ile dalgalarda dans edebiliyor duruma geliyorsunuz.

Hisarönü Hotel UCPA

İlk rüzgar sörfü deneyimim

Hisarönü Hotel UCPA’da Eğitmenlerinin bazıları UCPA Fransa’dan gelen Fransızlar. Otelin müdürlerinden Ali Aslan önderliğindeki ekibin çoğu deneyimli ve enerjik gençlerden oluşuyor. Hepsi işine aşık ve sizi özellikle katamaran kullanmayı öğrenmeden bırakmıyorlar.
DSCF9693

Katamaranlar açılıyor!

Katamaranlar açılıyor!

Peki katamaran ve rüzgar sörfü mü var sadece? Elbette hayır. Burada her seviyede rüzgar sörfü ve katamaranın dışında, kano, bisiklet ve doğa yürüyüşleri eğitimleri de veriliyor. Yakında kitesurf eğitimi de olacakmış. Dilerseniz sadece birini dilerseniz de karma program seçerek tüm eğitimlere katılabilirsiniz. Üstelik bu eğitimlere oldukça uygun fiyatlar ödüyorsunuz. Eğer otelde konaklamıyorsanız 2 saati 100 TL’ye eğitim almak mümkün. Otelde konaklıyorsanız zaten çok daha makul fiyatlarda eğitim alabiliyorsunuz.

Ali Hoca ve Öğrencileri

Ali Hoca ve Öğrencileri

DSCF0048
Buraya üniversitelerin BESYO öğrencilerini ve kolejlerin zorunlu yaz okulları dolaysıyla gençler gelip eğitim alıyor. Özellikle çocuklar için çok faydalı bir eğitim merkezi burası. Ailecek gelebileceğiniz Hisarönü Hotel’de siz havuz başında keyif yaparken, çocuklarınızı da usta eğitmenler eşliğinde su sporları eğitimi alabiliyor.
Dilerseniz ailecek bu sporları öğrenebilirsiniz de. 7 yaş ve üzeri tüm çocuklar için uygun olan bu sporlar ile hem farklı bir tatil anlayışı hem de sosyalleşerek keyifli bir sporla tanışmak mümkün.

çocuklar da en iyi şekilde rüzgar sörfü öğreniyorlar

çocuklar da en iyi şekilde rüzgar sörfü öğreniyorlar

DSCF9684
DSCF9485
Açıkçası bir gün katamaran kullanacağım aklıma dahi gelmezdi. Başlarken çok korksam da, bir kere yapıca sürekli katamaran kullanmak istiyor insan. Rüzgar sörfü katamarana göre daha fazla emek ve denge işi. Kano pek keyifli tahmin ederseniz ki:)

Katamaran dersi en keyiflisiydi

Katamaran dersi en keyiflisiydi

DSCF9489
Burada eğitim dışında çeşitli eğlenceler, partiler, yarışlar düzenleniyor. Otelde 3 öğün yemek servisi de var.

Otelin havuzu

Otelin havuzu

Eğitimler dışındaki zamanlarınızda havuzda ya da denizde keyif yapabilir, bayıldığımız Hisarönü Köyü’nü gezebilirsiniz. Marmaris’a otomobilinizle 20 dk. da ulaşabilir ya da Selimiye, Orhaniye taraflarına da geçebilirsiniz.

DSCF9901

Hisarönü plajı

Kerdime plajı

Kerdime plajı

Plaj olarak da Kerdime plajını önerebilirim. Mevsimine göre Hisarönü limonlarını kemirmek ve üzüm bağlarına dalmak da pek eğlenceli.

Hisarönü üzüm bağları

Hisarönü üzüm bağları

Gelecek yıl kardeşimi mutlaka buraya tatil için göndereceğim. Hem su sporları öğrenmeyi hem de bakir doğasıyla Hisarönü’nde bir tatili uygun fiyatlarda birleştirmek isterseniz siz de gelin:)

Hotel Hisarönü

Adres: Limanbaşı sokak no 26, Hisarönü mahallesi, Marmaris / MUĞLA

Tel: + 90 252 466 63 32

Detaylı bilgi için web sitesini ziyaret edebilirsiniz!

http://www.hotelhisaronu.com/

print
Takip et

Sevda Serbest

Bir garip gezenti, fotoğrafkolik, gurme yamağı, sanat aşığı, kedi annesi, modern deli....
Takip et

Latest posts by Sevda Serbest (see all)

Yazar hakkında

Sevda Serbest

Bir garip gezenti, fotoğrafkolik, gurme yamağı, sanat aşığı, kedi annesi, modern deli….

3 Yorum

  • Marmaris te sörf imkanı yok dedi arkadaşlar, ben araştırmadan ikna olmadım. Yazdıklarınız çok yardımcı oldu. Teşekkürler.

    • Kesinlikle harika bir sörf katamaran okulu. Keyifli bi tatil de yapmak mümkün. Bilmeyenler için siz de paylaşabilirsiniz sosyal medyada. Otele giderseniz selamımizi iletin

Yorum yaz