Okan Bayülgen’den sıra dışı bir iş: Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası

Sevda Serbest tarafından yazıldı

Geçen hafta Etiler’deki Sahne İstanbul’da Adli Tıp Uzmanı Sevil Atasoy‘un kızı Selin Atasoy’un yazdığı, Okan Bayülgen‘in yönettiği tiyatro oyunu Eğlenceli Cinayetler Kampanyası’nı izledim. Hem yedim, hem eski Türk filmleri müziklerine eşlik ettim, hem de Aşk-ı Memnu’dan daha entrikalı bir aşk hikayesinin ortasındaki cinayete kafa patlattım. Evet aslına bakarsanız baya dolu dolu geçen birkaç saatten bahsediyoruz. Başrollerinde baya izlemeye doyulmayacak oyuncular var. Ayçin İnci, Emrah Kolukısa, Burcu Kara, Yücel Özeke, Kerem Atabeyoğlu, Almıla Uluer, Sanem Özkürkçü, Tolgahan Ağgül, Metin Arslan, Nihal Usanmaz ve Oğuzhan Günaydın gibi… Ülkemize gelen ilk sıra dışı işlerin altındaki imza olan Okan Bayülgen, ‘’Murder Mystery Dinner” konseptini İstanbullu seyirci ile buluşturmakla kalmamış, bir de baya sevdirmiş. Öyle ki her hafta değişen oyun soruları ile, hırslananlar bir daha geliyormuş.

Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası
Ortamdan bahsedeyim biraz. Eski filmlerdeki gazinoları andırdı bana Sahne İstanbul. Tam da arkadaşımla ‘’ Eski İstanbul eğlenceleri artık yok’ derken ‘’resmen gazino burası ‘’ dedik. Yemekler Sahrap Soysal’dan. Ben en çok mezelere bayıldım.Masalarda çatal bıçak sesleri, ortadaki masa aynı zamanda sahne dekoru… Bir bakıyorsunuz oyuncu gelip, yanınıza oturmuş, şarabınızı içiyor falan… Oyunu dikkatle izlemenizde fayda var zira oyunun sonunda size dağıtılan kağıtlara oyunla ilgili sorulan birkaç soruyu cevaplıyorsunuz. Ay resmen insana bir hırs geliyor. Evde olsak kesin doğru bilirdim gibi bir şey oluyor. Doğru cevaplayanlara şampanyalı, sürprizli hediyeler var. Biz masaca hüsrana uğradık tabii.

Akrobasi ve lezzet dolu gösteri: Mutfak ve İtiraflar!

Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası

Sahne İstanbul‘da oynanan oyun baya keyifli, İstanbul’da eşi benzeri henüz yapılmıyor diye biliyorum. Yemeyi, oyunculara yakın olmayı seven İstanbullunun bu tarz eğlencelere, oyunlara ihtiyacı var. Ayrıca kimi zaman sizler de oyuna dahil oluyorsunuz. Bu tamamen sizin cesaretinize bağlı. Hem tiyatroyu hem lezzetli yemeği birleştiren bu keyifli geceye bence siz de katılın. Her çarşamba günü Sahne İstanbul’da oynanan oyun için mekanı arayıp rezervasyon yaptırıyorsunuz.

Sahne İstanbul: 
Telefon:
0212 2803333/0530 8343333
Adres:
Nispetiye Mahallesi, Aytar Caddesi, No 27/F, Beşiktaş, İstanbul

print
Takip et

Sevda Serbest

Bir garip gezenti, fotoğrafkolik, gurme yamağı, sanat aşığı, kedi annesi, modern deli....
Takip et

Latest posts by Sevda Serbest (see all)

Yazar hakkında

Sevda Serbest

Bir garip gezenti, fotoğrafkolik, gurme yamağı, sanat aşığı, kedi annesi, modern deli….

Yorum yaz