Ocak ayında kaçırmamanız gereken 3 etkinlik!

Sevda Serbest tarafından yazıldı

2016 çok hızlı başladı. Başlar başlamaz da nefis etkinlikler sıraya girdi. Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde sergilenecek Yoldan Çıkan Oyun, yılın benim için ilk oyunu olacak. Hemen öncesinde heyecanla beklediğimiz The Art of Banksy dünya prömiyeri var. Ve tabii son olarak da Türkiye’de ilk kez gerçekleşecek olan bir deneyim olan Secret Dining… 

O zaman Ocak ayında kaçırırsak pişman olacağımız 3 etkinliğe bir göz atalım…

Yoldan Çıkan Oyun

Yoldan Çıkan Oyun

Yoldan Çıkan Oyun

Hayatınız şu sıralar ters mi gidiyor? Bence durumun tadını çıkarmaya çalışmak yapabileceğiniz en güzel şey olabilir. Dört bir yanınızın kaosla çevrili oluşu, karnınız ağrıyana kadar güleceğiniz anları da beraberinde getirebilir. Ya da Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde sergilenecek, Lerzan Pamir’in yönettiği, Mehmet Ergen’in ise yapımcılığını üstlendiği Yoldan Çıkan Oyun’unu izleyin. Belki de her şeyin ters gitmesinden dolayı çok memnun olacaksınız.
İngiltere’nin meşhur mu meşhur West End sahnesinin son dönemlerdeki en başarılı oyunlarından biri olan Yoldan Çıkan Oyun’un oldukça ilginç bir öyküsü var. Cornley Polytechnic Drama Society isimli tiyatro grubunun, 1920’lerde yaşanmış bir cinayet hikayesini sahnelemek istemesiyle başlayan olay örgüsü, oyunun karakterlerinin başına zor gelecek sonsuz terslikleri getiriyor. Bu terslikler, oyunun karakterlerini zorluklarla dolu bir serüvene doğru iterken, Yoldan Çıkan Oyun izleyicileri ise bu birbirinden komik tersliklere kahkahayla karşılık vermek durumunda kalıyorlar.

Nisan 2016’ya kadar her pazartesi izleyebileceğiniz oyun, Zorlu Performans Sanatları Merkezi’ndeki Drama Sahnesi’nde olacak! Oyuncu kadrosunda seyretmeye doyamayacağımız isimler de cabası…Bartu Küçükçağlayan, Defne Koldaş, Gökçen Gökçebağ, Güliz Gençoğlu, Kemal Kayaoğlu, Kubilay Çamlıdağ, Öner Erkan, Sarp Apak.

art of banksy istanbul
Banksy İstanbul’da!
Duvarların kralı Banksy, … “The Art of Banksy” dünya prömiyeri, 14 Ocak’tan itibaren Global Karaköy’de…
Kim olduğunu bilmediğimiz sokak sanatçısı Banksy’nin dünyaca ünlü eserlerini bir araya getiren en koleksiyon “The Art of Banksy”, dünya prömiyerini İstanbul’da yapıyor. 14 Ocak’tan itibaren Global Karaköy’de sanatseverlerle buluşacak olan “The Art of Banksy”, izleyiciyi Londra sokaklarında büyüleyici ve unutulmaz bir yolculuğa çıkartacak. Ne yapın ne edin… Kaçırmayın! Zira “The Art of Banksy”, izleyiciyi bir serginin ötesinde aynı anda görme, duyma ve dokunma duygularını harekete geçirecek bambaşka bir deneyim vadediyor. Sergi biletleri sınırlı sayıda Biletix’te… Tükenmeden alın!
secret dining
Secret Dining
Çok acayip bir deneyim. Sanırım ülkemizde ilk kez gerçekleşiyor. Bir anda 1893’un görkemli günlerine dönmeye ne dersiniz? 10 Karaköy’de gerçekleşecek konsept ile efsanevi bir tren yolculuğuna şahit olacaksınız. Aldığınız bilet ile ile Romanya’dan trene biniş yapacak ve son durak olan Sirkeci Garı’na seyahat edeceksiniz. Hem de birinci sınıf kompartımanında hazırlanan aksam yemeği ve canlı müzik eşliğinde. Yolculuk, katılımcılar için tarihin ünlü simaları ve sürprizlerle dolu exclusive bir secret dining olarak tasarlanmış. Sınırlı sayıda gerçekleşecek bu gösteriye katılacak yolcuları gösteri esnasında ve sonrasında özel sürprizler bekliyormuş. Ben baya heyecanlandım. Tarihler ise 14 Ocak 2016 20:00 – 16 Ocak 2016 20:00 arasında… Aman kaçmasın!

print
Takip et

Sevda Serbest

Bir garip gezenti, fotoğrafkolik, gurme yamağı, sanat aşığı, kedi annesi, modern deli....
Takip et

Latest posts by Sevda Serbest (see all)

Yazar hakkında

Sevda Serbest

Bir garip gezenti, fotoğrafkolik, gurme yamağı, sanat aşığı, kedi annesi, modern deli….

Yorum yaz