Çeşme kahvaltısı Nişantaşı’nda: Bazlama

Sevda Serbest tarafından yazıldı

Özellikle instagram’da en çok beğenilen kahvaltı fotoğrafları arasında bu yaz ilk sırada hep Çeşme'deki Bazlama vardı. Renkli sunumları, organik lezzetleri ve sosyal medyayı iyi kullanışları bi anda Çeşme’ye giden herkesin Bazlama’ya akın etmesine neden oldu. Gidenlerin hepsi memnun. Sonra İstanbul’a geldiler. Önce Karaköy’de bir kafede hizmet vermeye başladı Bazlama, sonra da gerçek mekanına yani Teşvikiye Camii'nin sağındaki sokağa taşındılar. Bazlama gerçekten bir şişirme mi yoksa o gördüğüm renkler, bahsedilen lezzet doğru mu diye keşfetmeye gittim.

bazlama_nişantaşı

Gördüklerim doğruydu. Kapıda sıra oluyor hala ama serviste bir aksama olmuyor. Rezervasyonsuz çalışıyorlar. Rezervasyon yaptırıp da gelemeyen olursa kapıda kimse kalsın istemiyorlar. İyi de yapılıyor bi anlamda. Yazın teras ve bahçe alanları daha çok kullanılır ve bu sıra sorunu da aşılır düşüncesindeyim. Emaye ve ahşap servis ürünleri her biri Çeşme’den gelmiş onlarca çeşit ile dolu. Çeşitli peynirlerin olduğu peynir tabağı özenle hazırlanmış.

bazlama_nişantaşı
Kışın ortasında gerçek bir domates nasıl yedim dersiniz? 2-3  gün önce Çeşme’den gelen domatesler sağ olsun. Mekânın adı Bazlama. Elbette tazecik hazırlanıyor bazlamalar, hemen girişte. Bittikçe isteyebilirsiniz. Aslında ne bitiyorsa isteyebilirsiniz. Demlik çaylarınız da bittikçe yenileniyor. Zaten pek çok çeşit Nurten Hanım’ın hazırladığı reçel var masada. Arada farklı reçeller ve tatlar da hazırlıyorlar denemenizi istiyorlar.

bazlama_nişantasi

Kısacası Bazlama uzun uzun bir kahvaltı için Nişantaşı civarının en iyilerinden biri. Eee tüm yaz o kahvaltıyı yemeye çeşmeye gidenler şimdi de Avcılar’dan, Maltepe’den Nişantaşı Bazlama’ya geliyor. İşin içine sıcaklık ve lezzet değmiş. Bence güzel olmuş. Fotoğraflardaki renklerin hepsi gerçekmiş, gidip siz de görün bence.nişantaşı_kahvaltı

Her cuma, cumartesi ve pazar günü 09:00-15:00 arası 45 TL'ye leziz bir Çeşme kahvaltısı yiyebilirsiniz.

BAZLAMA KAHVALTI

Adres: Teşvikiye, Ahmet Fetgari Sok. 38/B,
Şişli/Istanbul
0 (212) 2326688

print
Takip et

Sevda Serbest

Bir garip gezenti, fotoğrafkolik, gurme yamağı, sanat aşığı, kedi annesi, modern deli....
Takip et

Latest posts by Sevda Serbest (see all)

Yazar hakkında

Sevda Serbest

Bir garip gezenti, fotoğrafkolik, gurme yamağı, sanat aşığı, kedi annesi, modern deli….

Yorum yaz