Mutlu olmanın yolunu keşfetmişler!

Sevda Serbest tarafından yazıldı

Bu ara herkesi saran mutsuzluk ve umutsuzluğu belki de müzikle tedavi edebiliriz. Bunu ben söylemiyorum elbette Avustralyalı bilim adamları söylüyor. Victoria’s Deakin Üniversitesi’nin 1000 kişi üzerinde yapmış olduğu araştırma müzik ve konserler ile ilgili oldukça ilginç veriler çıkarmış. Araştırmaya göre toplu halde gerçekleştirilen müzik aktivitelerinin, yani  konserlerin insanları mutlu ettiği açıklanmış. Yani konsere gittiğimizde sıradan bir güne çok daha fazla motive oluyor ve mutluluk hormonu salgılıyoruz.

Hadi gelin o zaman önümüzdeki günlerde nerede hangi konser var bakalım.

• Megastar Tarkan; 3-4-6-7-9-10 Eylül tarihlerinde Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde sevenleriyle buluşacak.
• Müziğin efsane ismi Sir. Elton John, 9 Eylül Cuma akşamı Antalya Expo 2016 kır aktivite alanında müzikseverle buluşacak.
• New age ve dünya müziğinin öncü isimlerinden Kitaro özel orkestrası eşliğinde 16 Kasım’da Zorlu PSM’de, 15 Kasım’da Congresium’da.
• Türkiye’nin ilk uluslararası butik müzik festivali Sunsplash, 9-11 Eylül tarihleri arasında Bodrum Xuma Village’da dünyanın dört bir yanından konuklarını ağırlamaya hazırlanıyor.

• Dünya üzerinde 20 milyonun üzerinde albümü satılan ünlü pop yıldızı Lara Fabian, 73 Organizasyon ve Piu Entertainment işbirliği ile 26 Ağustos’ta Çeşme Açık Hava Tiyatrosu’nda müzikseverlere eşsiz bir müzik ziyafeti yaşatacak.

• Dünyaca ünlü Porto Rikolu şarkıcı Ricky Martin 12 Eylül’de Expo 2016 sahnesinde müzikseverlerle buluşuyor.

print
Takip et

Sevda Serbest

Bir garip gezenti, fotoğrafkolik, gurme yamağı, sanat aşığı, kedi annesi, modern deli....
Takip et

Yazar hakkında

Sevda Serbest

Bir garip gezenti, fotoğrafkolik, gurme yamağı, sanat aşığı, kedi annesi, modern deli….

Yorum yaz