Muhteşem Yüzyıl Kösem nerede çekiliyor dersiniz?

Sevda Serbest tarafından yazıldı

Dün akşam nihayet merakla beklenen Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisi başladı. Osmanlı tarihine damga vuran Kösem Sultan‘ın hikayesini konu alan ‘Muhteşem Yüzyıl Kösem‘in hazırlıkları 1.5 yıl sürdü.

Dizi boyunca aslan ve kedi gördüğümden dolayı pek sıcak geldi bana :) Çekimlerin ışığı, planları çok iyi olmuş. Beren Saat henüz diziye dahil olmasa da, Hülya Avşar, Anastasia Tsilimpiou, Ekin Koç, Kadir Doğulu, Mete Horozoğlu, Erkan Kolçak Köstendil, Alma Terzic, Mehmet Kurtuluş gibi oyuncular daha ilk bölümden kendi hayranlarını mest etti diyebiliriz. Ben özellikle Sultan Ahmet‘i oynayan Ekin Koç‘u, Kadir Doğulu, Mete Horozoğlu, Erkan Kolçak Köstendil’i ve Mehmet Kurtuluş’u çok beğendim. Kızları henüz beğenmedim. Belki Beren Saat gelince:)

Gelelim en merak edilen soruya… Muhteşem Yüzyıl Kösem Nerede çekiliyor acaba?Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisi  Yunanistan‘ın Chios yani Sakız Adası’nda çekiliyor. Kösem Sultan dizisi ilerleyen bölümlerde Yunanistan’ın diğer bölgelerinde de devam edecekmiş.16 ve 17. yüzyıldan kalma tarihi yapıların bulunduğu bu ada belli ki önümüzdeki dönemlerde bolca turist çekecek kendisine.

print
Takip et

Sevda Serbest

Bir garip gezenti, fotoğrafkolik, gurme yamağı, sanat aşığı, kedi annesi, modern deli....
Takip et

Latest posts by Sevda Serbest (see all)

Yazar hakkında

Sevda Serbest

Bir garip gezenti, fotoğrafkolik, gurme yamağı, sanat aşığı, kedi annesi, modern deli….

Yorum yaz