Masmavi bir etkinlik: Turkcell Platinum Bosphorus Cup 2015

Sevda Serbest tarafından yazıldı

Yelken sporu için çok önemli bir konuma sahip İstanbul…Zira, Asya ve Avrupa’yı birleştiren muhteşem bir boğaza sahip. Hal böyle olunca da yelken yarışlarının en keyiflilerinden biri de ülkemizde yapılıyor. Türkiye’nin önemli ve en keyifli spor etkinlikleri arasında yer alan “Turkcell Platinum Bosphorus Cup 2015” 28 Mayıs’ta başlıyor. Bu yıl 28-31 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek Doğu Akdeniz’in en büyük yelken yarışına, 6 ülkeden 50’ye yakın tekne katılıyor. Camiler, kiliseler, saraylar, koca bir tarih ve doğa bu yarışa eşlik edecek güzel ayrıntılardan biri olacak.  Siz de hafta sonu ne yapsam diye düşünüyorsanız, mutlaka belirtilen alanlarda yerinizi alın ve bu yarışları kaçırmayın…

“Turkcell Platinum Bosphorus Cup 2015” şehrin belirli noktalarından İstanbullular tarafından izlenebilecek. Özel televizyon yayınları ile  tüm dünyadan yelken meraklısı izleyicilere de ulaşacak. Kentin tanıtımına da büyük katkı sağlayan yarışın büyük ilgi gören İstanbul Boğazı parkuru ise, 30 Mayıs Cumartesi koşulacak.

DSCF3433 (600 x 400)

Tarih içinde yelken yapmak heyecan verici…

Yarış için Fransa’dan gelen VOR 70 /SFS II teknesini yöneten, VOR dünya şampiyonu ünlü yelkenci Lionel Pean , “Turkcell Platinum Bosphorus Cup 2015” basın toplantısında Bosphorus Cup 2015 için çok heyecanlı olduğunu belirtti. İstanbul Boğazı akıntılarını Güney İngiltere’nin Solent bölgesine benzeten Pean, İstanbul’un tarihi yapıları ve büyüleyici mimarisi eşliğinde yelken yapacak olmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi. 20’den fazla Atlantik geçişi gerçekleştiren Pean, İstanbul Boğazı’nın kendisinin favori parkuru olduğunu da belirtmeden geçmedi.
Turkcell Platinum Bosphorus Cup 2015 sonucunda kazanan tekneye çok hoş bir kupa verilecek. Kazanan sporcu Can Yalman’ın tasarladığı Bosphorus Cup Döner Trofe Kupası’nın sahibi olacak.
DSCF3436 (600 x 400)
Boğazda yelken karnavalı!

Turkcell Platinum Bosphorus Cup 2015, 28 Mayıs’ta Caddebostan açıklarında start alacak. Yarışın en heyecanlı parkuru ise İstanbul Boğazı’nda 30 Mayıs günü gerçekleşecek. Her zamanki gibi görsel ve adrenalin yüklü bu spor karşılaşması, kentin birçok noktasından İstanbullular tarafından izlenebilecek. Yarış ayrıca www.bosphoruscup.org internet adresinden, BC Live uygulamasından ve çeşitli yayınlardan izlenebilecek. Bosphorus Cup Döner Trofe Kupası, 2 Haziran günü İstinye Park Alışveriş Merkezi’ndeki törende yeni sahibine devredilecek.

Türkiye’de futboldan sonra en çok izlenen spor etkinlikleri arasında yer alan Turkcell Platinum Bosphorus Cup 2015; Zekeriyaköy KÖY projesi, TAV Havalimanları, Nespresso ve The Grand Tarabya tarafından da destekleniyor. Etkinliğin ana medya partnerliğini NTV Spor, ev sahipliğini İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Yelken Federasyonu üstleniyor. Diğer medya sponsorları arasında ise GQ ile MotorBoat & Yachting bulunuyor.
Turkcell Platinum müşterileri yarışmayı, akıllı telefonlara indirilen Turkcell Platinum uygulamasından, Caddebostan sahilde ve Tarabya’da kurulacak Platinum Seyir Noktalarından canlı izleyebilecek. Ayrıca yarışı canlı takip etmek isteyen herkes turkcell.com.tr’den ve sahilden de takip edebilecek.

Program:
28 Mayıs Perşembe Antrenman Yarışı – Caddebostan Sahili
29 Mayıs Cuma 2 yarış – Caddebostan Sahili
30 Mayıs Cumartesi Boğaz Yarışı – Beşiktaş – Tarabya
31 Mayıs Pazar 2 yarış – Caddebostan Sahili
Boğaz Yarışı’nı izleme parkuru:
Ortaköy Meydanı, Akıntıburnu-Arnavutköy, Aşiyan, Tarabya Koyu yarışın en iyi takip edilebileceği alanlar.
AppStore Mobile Uygulama: BC Live

print
Takip et

Sevda Serbest

Bir garip gezenti, fotoğrafkolik, gurme yamağı, sanat aşığı, kedi annesi, modern deli....
Takip et

Yazar hakkında

Sevda Serbest

Bir garip gezenti, fotoğrafkolik, gurme yamağı, sanat aşığı, kedi annesi, modern deli….

Yorum yaz