Köy tatili yapmak Pure Life Organic Villa ile mümkün!

Sevda Serbest tarafından yazıldı

Şöyle sadece kuş sesi, mis gibi bir kokan bir doğa, penceremde dağ manzarası, evimde sedir ağacı kokusu olsa ya dediğinizi duyar gibiyim. Metropollerde yaşan her çalışanın ve benim en arzuladığımız şeyler bunlar. Kafamızı dinlemek, biraz gündemden uzak kalmaksa niyetimiz, yüksek sesli tatil bölgelerinden ve standart tatil anlayışından da bıktıysak Fethiye’deki Faralya- Uzunyurt Köyü’ndeki Pure Life Organic Villa evlerinde inzivaya çekili gitisin. Pure Life evinde 2 gün kaldım ama sanırım bu yaz en çok burada huzur buldum. Tarihi Lykia Yolu’nun üzerinde Ölüdeniz’e 7 Km yakınlıkta, havaalanına 75 Km uzaklıkta çok özel bir köy burası. Gerçek bir köy tatilini yaşamak artık o kadar da zor değilmiş diyorsunuz burayı görünce. Hazırsanız sizi Pure Life Organic Villa’da neler bekliyor anlatıyorum.

Faralya- Uzunyurt Köyü

Faralya- Uzunyurt Köyü

İçi dışı, tamamı sedir ağacından yapılmış bu evde 2 gün konakladım. 2 katlı bu villanın alt katında köy evi tarzında döşenmiş bir salon, üst katında ise 2 ayrı yatak odası bulunuyor. Yatak odaları da perdelerinden, halılarına çok otantik şekilde döşenmiş. Mutfağında her türlü mutfak araç ve gereci var. Hatta çamaşır makineniz de var. Tüm ihtiyaçlarınız karşılanmış. Ortada ahşap bir masa. Yemeğinizi burada ya da bahçede barbekü şeklinde yapabilirsiniz.

Pure Life Organic Villa'nın salonu

Pure Life Organic Villa’nın salonu

Yatak Odası

Yatak Odası

mutfak

mutfak

Biz sürpriz şekilde hemen arkamızdaki evde yaşayan Arife Teyze’ye konuk olduk bir öğlen. Yemekleri leziz. Evi mis gibi kokuyor. Minik bebek keçileri var. Onları da sevmeden geçmedim. Siz de geldiğinizde müsaitse bi kapısın çalın derim.

Arife Teyze ve yemekleri

Arife Teyze ve yemekleri

bebek keçiler

bebek keçiler

Pure Life Organic Villa’nın bahçesinde verandasında akşam keyifleri yapabilir. Betondan değil, çimenden havuza atlayıp serinleyebilirsiniz. Burası sizin köy eviniz. Dilerseniz bir çift ya da arkadaş grubunuzla gelmek gelebilirsiniz. Herkesten uzakta tatil yapmak isteyen kişiler ve muhafazakar aileler için de çok uygun bence.

DSCF8022

Hemen ötesinde Kelebekler Vadisi var. Mis gibi turkuaz suyuna girebilirsiniz. Biraz uzakta ve zorlu bir yolu var ama arabanız varsa o da sorun değil. Bahçeye ekilmiş, sebze ve meyvelerden yiyebilir, yemeklerinizde kullanabilirsiniz. Yemek yapmaya üşeniyorsanız da hemen ileride birkaç küçük köy restoranı var.

Köyün girişindeki restoran

Köyün girişindeki restoran

Kelebekler Vadisi

Kelebekler Vadisi

Daha çok teknolojiden uzakta bir tatil için tavsiye ediyorum burayı. Öyle bir dinlenmiş olacaksınız ki her yıl gelmek isteyeceksiniz. Çocuklar için de harika olur düşüncesindeyim. Pure Life Organic Villa’da çocuklar toz toprağa karışsın özgürce. Size özel havuzunuzda serinleyecek ve köy sebze ve meyveleri yiyecekler. Daha ne olsun. Romantik bir balayı ve sadece kendinizi dinlemek için de oldukça uygun bi ortam. Geceleri yıldızlara dokunacak gibi oluyorsunuz.

Veranda

Hoşgeldiniz  Keşfettik ^^

Pure Life Organic Villa’nın fikir ve işletme sahibi olan Mehmet Biçer, Türkiye’de Eko Turizm’in gelişmesine öyle güzel katkıda bulunmuş ki…Ayrıca başka bölgeler için de bu tipte organik villa projeleri varmış. Bu arada yan tarafımızda bulunan gerçek bir köy evinde de konaklamanız mümkün. Bu ev sadece restore edilmiş. 2 katlı bir taş ev. Aynı özeliklere sahip. Eminim ki çok güzeldir. Daha fazla detay için Pure Life Organic Villa’nın web sitesini de inceleyebilirsiniz.

Adres :Faralya Köyü, 48340 Faralya, Türkiye
Telefon: +90 533 490 58 55
Web sitesi: http://purelifevillage.com/

DSCF8037
DSCF8003

print
Takip et

Sevda Serbest

Bir garip gezenti, fotoğrafkolik, gurme yamağı, sanat aşığı, kedi annesi, modern deli....
Takip et

Latest posts by Sevda Serbest (see all)

Yazar hakkında

Sevda Serbest

Bir garip gezenti, fotoğrafkolik, gurme yamağı, sanat aşığı, kedi annesi, modern deli….

2 Yorum

  • hep kafa dınlenecek yerlerde tatıl yapıyorum. Burasını da denemem lazım. Çok ilginç. Gerçekten köy ve çok otantik. Böyle kaç tane ev var acaba, kesin hemen doluyordur.

    • Merhaba Esma Hanım,

      Öncelikle ilginiz için teşekkür ediyoruz. İki adet villamız mevcut; fotoğraflarını gördüğünüz sedir ağacından yapılan villamız ve eski köy evinin restaero edilmesi sonucu oluşan villamız. Detayli bilgi için: http://www.purelifehotel.com web sayfamızdan görebilirsiniz. Ekim ve Kasım aylarımızda yerimiz var, sizi ve dostlarınızı bekliyoruz.
      Görüşmek dileğiyle,

Yorum yaz