Kontur makyajı dünyasını keşfettik!

İpek Koşan tarafından yazıldı

Son zamanlarda makyajda bir kontur furyasına kapıldık gittik. Instagram ve Youtube başta olmak üzere her yerde onunla ilgili videolar dönüyor. Herkes her gördüğünü yapmaya çalışıyor. Peki bu ne kadar doğru?

Kontur, yüzümüzde gizlemek istediğimiz bölgelere ışık oyunları yapmamız anlamına geliyor. Güzel bulduğumuz alanları öne çıkarıp diğer yerleri karanlıkta bırakıyoruz. Bu yüzden kontur yaparken yüz şeklimiz çok önemli. Hepimizin yüz şekli farklı. O halde yapacağımız kontur da farklılık gösterecek. Konturu günlük makyajda kullanmak her zaman için çekilir bir şey değil:) Zamanınızın bol olduğu ve özel günlerde tercih edebilirsiniz. İşte yapmanız gereken birkaç şey daha:

Kontur makyajı videomuz da burada…

1. Kontur uygulaması yaparken ince fırçalar kullanın. Böylece yapmak istediğiniz alanın dışına taşmamış olursunuz.

2. Piyasada toz ürünler bulunsa da benim tercihim hep krem olanlardan yana. Hem kullanımları daha rahat hem de görünümleri daha yumuşak.
3. Dilerseniz kontur uygulamasını koyu renk fondöten ile de yapabilirsiniz.
4. Ürünlerinizin aynı formda olmasına özen gösterin. Yani aydınlatıcınız likit ise koyu renk fondöteniniz de likit olsun. Toz tercih ederseniz koyu renginizi de pudra olarak seçmelisiniz.
5. Allığı kontur işleminden önce değil, sonra uygulamalısınız.

Kullandığım ürünlerden bir kaçına galeriden ulaşabilirsiniz;

Hangi yüz şekli, nasıl kontur yapmalı?

Oval yüz, ideal yüz olarak kabul görüyor ve aslında yaptığımız tüm uygulamalarda oval yüze ulaşmaya çalışıyoruz. İşte tüm bu aksiyonunun nedeni de bu:) Peki hangi yüz tipi nasıl kontur yapmalı? İşte cevap!

kontur-makyaji

print

Yazar hakkında

İpek Koşan

Yorum yaz