Karaköy’ün en yenisi: Marjo!

Sevda Serbest tarafından yazıldı

Karaköy mekanları hızını kesmiyor. En yeni Karaköy keşfim olan Marjo, sizi sabah kahvaltısından, öğlen kahvesine, akşam yemeğinden sabaha dek süren partilerle günün pek çok saatinde memnun edecek gibi. Henüz kahvaltısını, kahvelerini ve partilerini denemedim ancak akşam yemeği için leziz şeyler yediğimi söyleyebilirim. Karaköy Necatibey Caddesi’nde yer alan Marjo Karaköy, bölgeye baya bi canlılık katmış.

marjo-karakoy (3)

Karaköy’de bir akşam yemeği saati için keşfettiğim Marjo Karaköy, dışarıya atılmış masaları, ferah ve ‘’bol neon mesajlı’’ dekorları ile yazın içinde soluklanmayı seveceğimiz yerlerden biri olacak gibi. Eski Sebastian’ın olduğu mekâna konumlanan Marjo, zengin menüsü ile size ‘’ burada çok az seçenek var başka mekâna gidelim’’ kafası yaşatmıyor. İlerki dönemlerde menüsü daha da zenginleşecek olan Marjo’nun yaratım süresinde, Karaköy’de pek çok mekana da imzasını atmış Melih Doğan var.  Oldukça samimi ve yine kendi kitlesini oluşturacak bir mekan yaratılmış.

marjo-karakoy (1)

Marjo’nun başlangıçlarından en çok domatesli, somonlu ve permesanlı brushetta’larına bayıldım.

Marjo Tavuk

Marjo Tavuk

Ayrıca barbekü soslu kanatları da leziz. Ana yemek olarak restoranın spesiyali Marjo Tavuk ve Izgara Somon denedim. İçerisinde çam fıstığı, mantar, marjo sos olan Marjo tavuklara kızarmış elma dilim patatesler ve salata eşlik ediyor. Izgara Somon da tam sevdiğim kıvamda hazırlanmış. Marjo’da iyi bir şarap ve içki listesi olduğunu da hatırlatayım. Fiyatlarının da ortalama olduğunu ekleyeyim.

Somon ızgara

Somon ızgara

Marjo’nun bir diğer güzel noktası ise, konsept partiler, sabah 4’e kadar uzayan DJ ve canlı performanslara da ev sahipliği yapıyor olması.

Marjo’nun önümüzdeki dönemdeki etkinlikleri şöyle;

18 Mayıs Çarşamba akşamı 80’ler partisi, 21 Mayıs akşamı Fun Busters partisi, 28 Mayıs akşamı Gökçen Pabrika ile Welcome to summer party’sini kaçırmayın derim.

Rezervasyon için 0538 401 3232
Adres: Necati bey caddesi No: 70/ A Karaköy

print
Takip et

Sevda Serbest

Bir garip gezenti, fotoğrafkolik, gurme yamağı, sanat aşığı, kedi annesi, modern deli....
Takip et

Yazar hakkında

Sevda Serbest

Bir garip gezenti, fotoğrafkolik, gurme yamağı, sanat aşığı, kedi annesi, modern deli….

Yorum yaz