Kabataş vapur iskelesi nereye taşındı?

Sevda Serbest tarafından yazıldı

Yakın zamanda Kabataş’tan vapura binecekseniz kapı duvar ile karşılaşabilirsiniz. Kabataş vapur iskelesi tam 2 yıl boyunca kapalı kalacak. Peki Kabataş İskelesi nereye taşındı dedğinizi duyar gibiyiz. Kabataş’tan kalkan vapurlara artık Beşiktaş, Eminönü ve Yenikapı iskelelerinden ulaşabileceksiniz.

Kabataş İskelesi neden kapatıldı peki? Hem deniz  hem yer altı hem de yer üstü trafiğinin ana arterlerinden olan Kabataş Meydanı’nı 2 yıl boyunca kullanamayacağız. Buradaki iskeleler yıkılacak ve 12 yeni iskele yapılacak. ayrıca buradaki kaosa neden olan  trafiği de yerin altına alacaklar. Bu sayede Kabataş meydanı yayalaşacak.

Kabataş Meydan Düzenlemesi, Transfer Merkezi ile İskelelerin Yenilenmesi İnşaatı nedeniyle sabah saatlerinden itibaren Kabataş vapur iskelesi kapatıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Kabataş Vapur iskeleleri, Kabataş Meydan Düzenlemesi, Transfer Merkezi ile İskelelerin Yenilenmesi İnşaatı nedeniyle sabah saatlerinden itibaren deniz trafiğine kapatılacak. Çalışma nedeniyle Kabataş’taki vapur iskeleleri yaklaşık 2 yıl deniz trafiğine kapalı kalacak. Kabataş sahilinde deniz, raylı sistem ve karayolu taşımacılığını entegre edecek modern bir transfer merkezi yapılacak. Trafik yeraltına alınarak sahil boyunca kesintisiz yaya akışı sağlanacak. Bu çalışma nedeniyle Kabataş vapur iskeleleri yaklaşık iki yıl deniz trafiğine kapatılacak” dendi.

Vapur saatlerine buradan ulaşabilirsiniz.

print
Takip et

Sevda Serbest

Bir garip gezenti, fotoğrafkolik, gurme yamağı, sanat aşığı, kedi annesi, modern deli....
Takip et

Latest posts by Sevda Serbest (see all)

Yazar hakkında

Sevda Serbest

Bir garip gezenti, fotoğrafkolik, gurme yamağı, sanat aşığı, kedi annesi, modern deli….

Yorum yaz