İrlanda Barları – Irish Pubs

Volkan Akın Paşa tarafından yazıldı

Dünyada en çok alkol tüketen toplumlardan biri de İrlanda olsa gerek. İçmeyi çok seviyorlar ve her defasında ucunu kaçırıyolar, Boşuna Irish Yoga diye bir şey yok :) Ozaman İrlanda Barları yolculuğuna başlayalım….

Dublin gece hayatıyla meşhur bir şehirdir. Çok erken başlar, hızlı gider, erken biter :) yukarıda gördüğünüz gibi :) Bu arada hava da yazın saat 10:30'da kararıyor, belki de bu yüzden kimse bu saate kadar içmek için havanın kararmasını beklemiyor :)

Dublin'de Kahve Dükkanları yazısı için tıklayınız!

O’Donoghue’s Bar
Öğle saatinde dersten çıktığımda bana en yakın barlardan biri olduğu için bu bara çok sık uğruyordum. Küçük ama sevimli, şehir merkezinde bir yer. Bir de barmenin at yarışı sunar gibi hızlı konuşmasını anlayabilseydim çok güzel olacaktı. Gündüz vakti ayak üstü bir bira içip yolunuza devam etmek için gidebileceğiniz en güzel bar burası.

1_ozTEyB1-7fYmsPpCaw42Zg[1]

1_Ig7oOeG599njT3rYjqG3vg[1]

Temple Bar
Yaşlısı, gençi, Dublin’e gelen herkesin mutlaka uğradığı, Kapısında fotograf çekildiği, ünlü bir Irish barı. Turistlerin uğrak yeri olduğu için diğer barlara göre daha pahalıdır. Bir bardak bira 7–7.5 euro’dan başlıyor. İçerisi diğer irish publar gibi çok güzeldir ama çok gereksiz kalabalık turist akını var. Turlar ile halinde gezmeyen Turistler sadece buraya gelip diğer barları göremiyorlar ya iste en çok buna üzülüyorum :p Yerel halk görmek istiyorsanız aşağıdaki diğer barlara gidin.

1_jK9Dsmh5iR61j7Ka41tGEQ[1]

Hoth let the moon
Şehir merkezi dışında olduğu için normal günlerde pek uğrak yeri olmuyor (3FE kahve dükkanına çok yakın :) ) ama parti günlerinde de eğlencenin dibine vuran bir mekan :)

1_yX8EnAsrlEquSnK4szYriA[1]

The Brazen Head

Favori mekanlarımdan bir tanesi. Girişte kocaman, çok güzel bir avlusu var. Avluya girdikten sonra mekanın içine 3 ayrı kapıdan girilebiliyor ve her biri sanki ayrı ayrı odalarmış gibi gözükür. Hergün canlı muzik oluyor. Girişte sağdaki odada ise bazen amcalar ve teyzeler kendilerince bişiler tıngırdatıyor, eğleniyorlar.

1_xvR0c2t71t9GisVEHFBO_Q[1] 1_Bsfd5yazmHO2a60LKEUbtQ[1]

Orda muhtemelen güzel bir kız vardı, ona bakıyordum.
Di mi Larissa?

1_XA92nS9sT_QdQCIq-USB_Q[1]

Porter House

Biri Temple Bar sokağında diğeri ise merkezde olan Porter House diğer favori mekanımdır.
Yemekleri ve 50 çeşit irlanda birası ile ünlü bir bardır. Burada neredeyse 15 çeşit İrlanda birası denedim ama biri var ki efsane (BÉAL BÁN — BEOIR CHORCA DHUIBHNE / WEST KERRY BREWERY)

1_QDBLyyaTCG_0gtDVKF3dgA[1] 1_-n7EvX6MaQU6DhQGxX5nvg[1]

O’neil’s Pub

İşte favorilerimde 1. sıradaki mekanım… Allahım buraya gelmeye doyamıyorum. Bir gün 3 alman çocukla tanıştım 5 günlüğüne tatile gelmişler. Onların 1. gününde tanışmıştık. 3. ve 5. günlerinde barda yine karşılaştık. Çocuklar mekanı görünce vazgeçememişler, bulundukları gruptan ayrılmışlar ve diğer barları görmek yerine her gün akşam olduğunda bu bara gelip kapanana kadar oturup içiyormış :) benden delileri de varmış :)  Gerçekten burası tam bir irish pub! Üzerine tanımam(en azından Dublin'de). Mekanın dokusu çok güzel. Her yer ahşap olan iki katlı bu barda akşama kadar İrlanda yemekleri servisi var, akşam da 21:00'da canlı muzik… Müzikle beraber İrlanda dansı ediliyor. Her hafta en az iki defa giderim. Çarşamba ve Cumaları en sevdiğim grup çıkıyor. Bir tane genç ve yaşlı garson var ki ikisi de birbirinden komik. Genç olanda tam bir sarhoş tipi var, yaşlı olan amca ise müzayede açık arttırma sunucusu gibi çok hızlı ve birbirini tekrar eden ikilemeler kullanarak konuşuyor :)

1_edGxIMM1-orfbTrfyL37sQ[1]

1_K1cfR59ua7ycPosk1ydwcg[1]

 

 

 

 

 

 

 

 

print

Yazar hakkında

Volkan Akın Paşa

1 Yorum

Yorum yaz