İlk kahvaltı festivalimiz hayırlı olsun: Breakfest İstanbul

Sevda Serbest tarafından yazıldı

Kahvaltı festivali mi derken yüzünüzün aldığı şekli hayal ediyorum. Daha mutlu bi haber alamazdınız:) Kahve, çay, kokteyl, derken şimdi de kahvaltı festivali geldi İstanbul'a. Ülkemizin ilk kahvaltı festivali olan Breakfest İstanbul 24-25 Eylül tarihlerinde Uniq İstanbul Maslak’ta gerçekleşecek ve Maslak'ı leziz kokular saracak.

Kahvaltı demek mutluluk demek, kahvaltı demek yöresel lezzetleri tatmak ve arkadaşlarla koyu sohbetler demek. O zaman bu festival tam da bu üçünü birleştiren bir karnavala dönüşecek demek. Breakfest İstanbul'da yöresel lezzetler, özel kahvaltı menüleri, atölyeler ve eğlenceli aktivitelerle dopdolu. İki gün boyunca sürecek olan kahvaltı festivali yazın sonuna yaklaşırken en keyifli aktivitelerden olacağı kesin.

Breakfest İstanbul'un katılımcıları arasında pek çok marka ve restoran var.  İşte ağzınızı sulandıracak o liste;

LADAM HOTEL
ANAVARZA BAL
ANTRE GOURMET
BAZLAMA KAHVALTI
ÇAY TARLASI
DEM KAHVALTI
DOĞACIYIZ ORGANİK GURME
EĞRİ ÇAYIR BAL
GRANDMA
HİSARÖNÜ OLIVES & SALT
JUICE UP
KATMER GALATA
KATMERCİ ZEKERİYA USTA
KURUKAHVECİ MEHMET EFENDİ
MANYAS ÇİFTLİĞİ GURME
MOM'S NATURAL FOODS
NAR GOURMET
KOMŞUFIRIN
PATİSKA BOZCAADA
SAKIZ REÇELİ ALAÇATI
ŞİRAZ
TAZE MUTFAK
UNO
240 DERECE

Gaziantep’in meşhur katmeri, bazlamalar, zeytin ve zeytinyağları, sunumuyla da öne çıkan peynir çeşitleri, krepler, özel otlu omletler, taze ekmekler, memleketten gelen lezzetler, organik tatlar, alkali kahvaltı alternatifi, kahvaltının vazgeçilmezlerinden bal&kaymak, ekmeklerle buluşan çikolata kreması ve kahvaltının olmazsa olmazı çay ve daha fazlası kahvaltıseverlerin merakla beklediği Breakfest İstanbul’da bir araya gelecek. Caz eşliğinde gerçekleşecek olan festival biletlerine Biletix.com’dan ulaşılabilir.

print
Takip et

Sevda Serbest

Bir garip gezenti, fotoğrafkolik, gurme yamağı, sanat aşığı, kedi annesi, modern deli....
Takip et

Yazar hakkında

Sevda Serbest

Bir garip gezenti, fotoğrafkolik, gurme yamağı, sanat aşığı, kedi annesi, modern deli….

Yorum yaz