Tarih ve deniz manzaralı restoran: Glory Days Restaurant

Tuncay Özata tarafından yazıldı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin incisi Girne’de gezilecek yerlere gittiniz ve artık karnınız zil çalıyor… “Girne’de nerede, ne yenir?” diye düşünüyorsanız size Girne Kalesi, Girne Limanı ve deniz manzaralı muhteşem bir restoran önereyim; Glory Days Restaurant & Terrace Bar!

Glory Days Restaurant

Glory Days, tam Girne Limanı’nın dibinde, bir tarafına Girne Kalesi’ni diğer tarafına Akdeniz’i almış güzel bir deniz mahsulleri restoranı. Hangi manzarayı beğenirseniz ona göre kurulun masanıza ve isterseniz muhteşem mezelerle donattığınız masanızda rakınızı yudumlayın, isterseniz arkadaşlarınızla sadece kahve içip sohbet edin. İşletme sahibi Şahin bey “Glory Days’in manzarasının tadını çıkarmak için mutlaka mükellef bir sofra kurmanıza gerek yok” diyor. Bence bu mekanı değerli kılan özelliklerden biri.

Girne’de konaklama önerimiz için tıklayınız!

Glory Days

Glory Days Restaurant

Tabi manzarası bu kadar güzel olunca çok geniş olmasına rağmen zaman zaman terasta yer bulmak güç olabilir. Hiç üzülmeyin… Restoranın iç kısmı da terası kadar güzel.zarif şekilde döşenmiş iç mekanında antika mobilyalara yer verilmiş. Geniş bir şarap kavı da olan restoranın iç mekan atmosferi oldukça sıcak.

Glory Days Resturant

Girne Glory Days Restaurant ‘da ne yenir?”derseniz; bir kere mutlaka balık deneyin. Istakoz seviyorsanız yine Glory Days’de tatmanız gereken lezzetlerden birisi de ıstakoz. Patlıcan, yaprak sarması, humus gibi mezelerin yanında kalamarı da çok lezzetli. Kıbrıs’a gelip de hellim yememek olmaz. O yüzden masada mutlaka kızartılmış helliminiz bulunsun. Son olarak da Kıbrıs Türk mutfağına özgü bir lezzet olan molehiyayı öneririm. Molehiya; Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Ortadoğu ve Kuzey Afrika mutfağından bir lezzet.

Glory Days Restaurant

“Molehiya nasıl yapılır?”

Özel olarak yetiştirilen molehiya bitkisinin yaprakları kurutulup bir müddet saklandıktan sonra sonra kuzu eti veya tavuk etiyle pişirilir. Eğer meze olarak geliyorsa genelde yanında bir şey olmaz ama yemek olarak geliyorsa pilavla servis edilir.

Glory Days Restaurant

Glory Days’de fiyatlar nasıl?” derseniz; manzarası ve mekanın ferahlığını göz önünde bulundurursanız uygun. Özellikle İstanbul gibi bir yerden gidiyorsanız ucuz bile diyebilirsiniz.

Adres: Canbolat Sokak, No:44 Harbour, Kyrenia, Cyprus

Tel: 0392 8154919

print

Yazar hakkında

Tuncay Özata

Yorum yaz