Evde pratik cilt bakımı!

Sevda Serbest tarafından yazıldı

Evet evde. Yanlış okumadınız. Hiç para ödemeden ve çok az zaman kaybederek cilt bakımı yaptırmaya ne dersiniz? Ben bu aralar öyle yoğunum ki ne cilt bakımı yaptırmaya vakit bulabiliyorum ne de tonlarca para dökmek istiyorum bu bakımlara. E ne mi yapıyorum? Hemen kolay, hızlı ve ucuz cilt bakımının püf noktalarını yazıyorum. Akşam evde uygulayın.

Uzamayan saçlar için önerim burada!

Malzemeler:
Kaynamış su
Havlu
Peeling için:
Bir çay kaşığı yoğurt, yarım limon, tuz ya da şeker

Maske için:
Yumurta sarısı ve aldığı kadar yoğurt

Öncelikle gözenekleri açıyoruz. Nasıl mı yapıyoruz? Kaynamış suya kafamızı eğiyor ve üzerimize havlu kapatıyoruz. Biraz sıcak oluyor ama dayanıyoruz. Yüzümüzü fazla kızarmadan havluyla kuruluyoruz. Gözenekler açılmış görüyoruz. Küçük bir kapta bir çay kaşığı yoğurt, yarım limon, tuz ya da şekeri karıştırıp yüzümüze sürüyoruz ve bekliyoruz. Kuruyana kadar bekliyorz ve ölü deriyi böylece yok ediyoruz. Yaklaşık 15 dakika beklemek yeterli. Sonra yüzümüzü yıkayıp, tekrar kuluyoruz. Biraz da yüzümüze ne verelim ve onu biraz gerelim ne dersiniz? Bu arada göz altlarına elbette sürmüyoruz bu karışımı.

Yumurtanın beyazı ile biraz yoğurdu karışıtırıp, cildimize dağıtıryoruz. Bu saatten sonra mimik yapamıyor hale geliyorsunuz. Zira yumurta beyazı size botoks etkisi yaratmak üzere çırpınıyor. İyice kuruduktan sonra bu da yine 10 dk.yı bulur. Yüzümüzü bol su ile yıkayıp, hassas ciltler için önerilen nemlendirici kremimizi uygulayıp mışıl mışıl uyuyoruz.

Yarın sabah dinlenmiş, gözenekleri ufalmış ve minik kırışıklıkları yok olmuş olarak uyanacaksınız. Heyecandan uyuyamazsanız o kısma karışmıyorum.

print
Takip et

Sevda Serbest

Bir garip gezenti, fotoğrafkolik, gurme yamağı, sanat aşığı, kedi annesi, modern deli....
Takip et

Latest posts by Sevda Serbest (see all)

Yazar hakkında

Sevda Serbest

Bir garip gezenti, fotoğrafkolik, gurme yamağı, sanat aşığı, kedi annesi, modern deli….

Yorum yaz