Dünyanın en eğlenceli lunaparkları

Sevda Serbest tarafından yazıldı

Kişisel seyahat tasarımı öncüsü Jabiroo.com için en eğlenceli lunaparkları yazmıştım. Sizinle de paylaşayım dedim…

Bazı parklar başlı başına seyahat sebebi olabilir. Bazıları da seyahatimizi eğlenceli kılan en önemli mekânların başını çeker. Dünyada 7’den 77’ye herkesin içindeki çocuğu ve adrenalin tutkusunu doyasıya yaşayacağı tema parklar giderek çoğalıyor. Tatillerimizde sıkça kendilerine zaman ayırdığımız bu parkları yakından tanıyalım mı? Belki yazıyı okuduktan sonra Fuji Dağı’nın eteklerinde bir Roller Coaster’ın tepesinde olmak isteyebilirsiniz…

  • Disneyland Parisdisneeylan

Çoğumuzun belki de Paris’e gidiş nedenlerinden biri Disneyland! Çocukluk hayallerinizin gerçeğe dönüştüğü ışıl ışıl bir park burası. Tema park deyince akla gelen ilk isim olan Disneyland, eşsiz oyun alanları ve eğlenceli atmosferiyle her yaştan eğlence severin görmesi gereken bir yer. Marne la Vallee isimli kasabada yer alan park, Paris şehir merkezine 32 km uzakta. Burası aynı zamanda Walt Disney dünyasını yanı başınızda hissedeceğiniz harika bir yer. Her yerde Walt Disney figürlerini görmek neşenize neşe katabilir. Park içerisinde pek çok restoran, bar ve mağaza da mevcut. Tüm gününüzü keyiflice geçireceğiniz her ayrıntı düşünülmüş. Parkta eğlenceli oyuncaklara binip, adrenalin dolu dakikalar yaşamak ya da alışveriş yapmak size kalmış. Paris gezinizin bir gününü ayırabileceğiniz bu parkta geçirdiğiniz dakikaları uzun süre unutamayacaksınız.

  • Walt Disney StüdyolarıWalt Disney World's

Walt Disney Stüdyoları, Los Angeles’ın en renkli köşelerinden biri. Her ne kadar Paris’teki Disneyland daha çok seviliyor olsa da yılda 4.8 milyon turist ağırlayan bu parkı da mutlaka görmelisiniz. 1923 tarihinde Walt ve Roy Disney kardeşler tarafından kurulan animasyon stüdyosu, büyüyerek Hollywood stüdyoları haline gelmiş. Ünlü filmlerin ve çizgi romanların çekildiği bu stüdyo, gerçekten görülmeye değer. Walt Disney Stüdyoları’nı gezerken, izlemiş olduğunuz birçok filmi hatırlayacak ve mutlu olacaksınız. Sinema ve eğlence aşıkları için keyifli bu durağı ziyaret etmeyi atlamayın.

Dolu dolu bir Los Angeles seyahati tasarımı için tıklayınız!

  • Europa ParkEuropa Park

Avrupa’da lunapark deyince ilk akla gelenlerden biri de Almanya’daki Europa Park. Fransa ve İsviçre’ye sınır olan Freiburg kentinin Rust kasabasında bulunan Europa-Park, Avrupa’nın en gözde lunaparklarından biri. Park, Almanya’nın en büyük parkı olmasının yanı sıra hem en hızlı hem de en uzun trenine de sahip. Bu parkta çalışanların aşırı mutlu oluşları ise parkın yaydığı mutluluk etkisinden küçük bir ayrıntı. Tema olarak Avrupa ülkelerinin özelliklerini yansıtan parkta, Almanya, İsviçre, İtalya, Fransa, İngiltere, Rusya, Hollanda, Yunanistan, İskandinavya, Avusturya, İzlanda, Portekiz ve İspanya ülkelerine ait bölgelerin karakteristik özelliklerini tanıtan oyunlar var.

  • EftelingEfteling

Hollanda’da bulunan Efteling dünyanın en eski lunaparklarından biri. 1952’de açılan parkın Disneyland’dan esinlendiği söylense de kendilerine has oyuncaklarıyla oldukça keyif alacağınız bir park. Amsterdam’a 1.5 saatlik mesafede yer alan Efteling sizi masallar dünyasının kahramanı yapmakla kalmıyor. Etrafı muazzam bir doğa ile çevrili olan Efteling, orman konulu bir masalda fantastik bir yolculuk sunuyor size. Hızlı Roller Coasterlar’ın yanı sıra Hansel ve Gratel kardeşlerin masalındaki şekerden ev, konuşan ağaçlar, korsan tekneleri, Doğu temalı saraylar, Uyuyan Güzel ve birçok masalsı aktivite sizi bekliyor.

  • Port AventuraPort Aventura

İspanya’da Barselona’dan sadece 100 km uzaklıkta bulunan, Sitges yakınlarındaki PortAventura, geniş yeşil alanları ve rengarenk oyuncakları ile bölgenin en eğlenceli parkı. Büyük bir alana sahip olduğundan geniş aralıklarla yerleştirilmiş çok fazla çeşit oyuncak var burada. 4 büyük Roller Coaster ‘ın bulunduğu parkı yılda ortalama 3.5 milyon kişiyi ziyaret ediyor. Barselona’dan tren ile ulaşabileceğiniz parkta tüm gün eğlence garantili.

  • Ocean ParkOcean Park Hong Kong

Bu park Hong Kong Adası’nın güneyinde bulunuyor. Hong Kong Adası’na giderken taksiler ile denizin altına inşa edilmiş olan tünelden de geçiyorsunuz. Denizin kenarına kurulmuş bu büyük lunaparkın içinde akvaryum ve bir de hayvanat bahçesi var. 72 metre yükseğe çıkıp nefis bir deniz manzarası izlemek eğlencenin dışında parkın en önemli özelliklerinden.

  • Alton TowersAlton Towers

Alton Towers için İngiltere’nin en iyi lunaparkı desek yanlış olmaz. Her yaş ve zevke uygun oyuncağın bulunduğu park, sizlere eğlenceli dolu bir günün garantisini veriyor. Park, şehir merkezine biraz uzak olsa da bu özelliği onu daha da çekici yapıyor. Parkın içerisindeki ulaşımı da teleferikle yapacağınız bu keyifli yolculukta vadiler, tepeler aşıyorsunuz. Alton Towers, olağanüstü Ride’ları, şaşırtıcı canlı performansları ve keyifli dakikalar geçireceğiniz su parkıyla unutulmaz bir gün vaad ediyor.

  • Fuji Q HighlandFuji Q Highland

Japonya’nın Fjiyoshida şehrinde yer alan Fuji Q Highland, Fuji dağı eteklerinde konumlanıyor. Fuji Dağı manzarasıyla oldukça görkemli bir atmosferi olan park, kapısında büyük kuyrukların oluştuğu çok popüler bir yer aynı zamanda. Tokyo’ya 1. 5 saat uzaklıktaki parkta korku evi çok meşhur olup lunaparkın çok dik oluşu da burayı özel kılan özelliklerden.

Kaynak : Jabiroo.com

print
Takip et

Sevda Serbest

Bir garip gezenti, fotoğrafkolik, gurme yamağı, sanat aşığı, kedi annesi, modern deli....
Takip et

Yazar hakkında

Sevda Serbest

Bir garip gezenti, fotoğrafkolik, gurme yamağı, sanat aşığı, kedi annesi, modern deli….

Yorum yaz

yozgat haber