Damon Albarn 23. İstanbul Caz Festivali’ni başlatıyor!

Sevda Serbest tarafından yazıldı

Everyday Robots şarkısına bayıldığım Damon Albarn, 23. İstanbul Caz Festivali’nin açılışını yapacak. Hem de çok özel bir proje ile… Blur ve Gorillaz’ın yaratıcı beyni, Damon Albarn, şef Issam Rafea ve Suriyeli Müzisyenler Orkestrası ile birlikte, 27 Haziran Pazartesi akşamı, 21.30’da Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi’nde festivalin açılışını yapacak.

Afişi hatırlarsanız, müzik ve yemek temalıydı. Bayılmıştım. Caz festivalinin programı dopdolu ama önce açılış sahnesinden söz edelim. Caz Festivali’nin açılış konserinde eski ve yeni üyelerinin oluşturduğu 50 kişilik Suriyeli Müzisyenler Orkestrası’na Damon Albarn’ın yanı sıra Cezayir, Lübnan, Mali, Moritanya, Senegal, Tunus ve Amerika’dan birçok konuk sanatçı eşlik edecek. Farklı kültür, ses ve müziklerin bir araya geleceği gecede Türkiye’den sürpriz isimler de sahnede olacak. Şef Issam Rafea ve diğer üyeleriyle birlikte ülkelerini terk etmek zorunda kalan Suriye Ulusal Orkestrası; Damon Albarn, Lil’ Silva, Brian Eno, Ghostpoet gibi prodüktörlerin Africa Express projesi kapsamında Damon Albarn ve sürpriz konukları ile Suriye kültürü ve müziğine bir saygı duruşu gerçekleştirecek.

istanbul caz festivali 2016

Avrupa’da Sadece 6 Özel Konser
Prömiyerini 22 Haziran’da Holland Festival’de yapacak proje, 24 Haziran’da Glastonbury Festivali ve 25 Haziran’da Southbank Center’daki konserlerinin ardından, İstanbul Müzik Festivali ve İstanbul Caz Festivali’nin ortak girişimi ile, 27 Haziran’da 23. İstanbul Caz Festivali kapsamında Türkiye’ye geliyor. İstanbul CazFestivali’ndeki konserin ardından ekip 29 Haziran’da Roskilde Festivali ve 30 Haziran’da ise Köln Philharmonie’de dinleyicilerle buluşacak. Bu yaz sadece 6 kez gerçekleştirilecek bu özel konser, 14-18 NOW ve Holland Festival’in ortak eser siparişi ile Africa Express tarafından gerçekleştiriliyor.

Konser Biletleri Nerede?
Damon Albarn ve konuk sanatçıların katılımıyla gerçekleştirilecek Suriyeli Müzisyenler Orkestrası konserinin biletlerini Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden (pazar hariç her gün 10.00-18.00 saatleri arasında) satın alabilirsiniz.

23. İstanbul Caz Festivali’nin tüm programına buradan ulaşabilirsiniz. 

print
Takip et

Sevda Serbest

Bir garip gezenti, fotoğrafkolik, gurme yamağı, sanat aşığı, kedi annesi, modern deli....
Takip et

Yazar hakkında

Sevda Serbest

Bir garip gezenti, fotoğrafkolik, gurme yamağı, sanat aşığı, kedi annesi, modern deli….

Yorum yaz