“Buse Terim for DeFacto” koleksiyonunu keşfettik!

Sevda Serbest tarafından yazıldı

Dün akşam The Seed ‘te lansmanı yapılan “Buse Terim for DeFacto” koleksiyonu bugün tüm Defacto mağazalarındaki yerini aldı. Buse Terim’in oldukça heyecanlı olduğu görülen gecede bu kış Defacto mağazalarında olacak, 70’lerden güçlü esintiler taşıyan parçaları da görmüş olduk. Ayrıca Defacto’nun moda markası olma yolunda bir değişime gittiğini ve bundan sonraki koleksiyonlarında trendsetterlarla işbirlikleri yaparak kadın koleksiyonlarına farklı bir bakış açısı kazandıracağını hedeflediğini de öğrendik.
Buse Terim for DeFacto

Defacto ulaşılabilir kadın modası için önemli. Bütçeleri zorlamadan, modanın halkın tüm kesimlerine ulaşabilmesi çok güzel. Moda severlerin yakından takip ettiği kişilerin hazırladığı koleksiyonları mağaza askılarında görmesi de çok sıcak bir etkileşim. Sosyal medyayı iyi kullanan kişilerden Buse Terim de konu ile ilgili doğru bir seçim olmuş.

Lansman videosunu Youtube kanalımızdan  izleyebilirsiniz.

Buse Terim for DeFacto
“Buse Terim for Defacto”nun lansman gecesine pek çok ünlü isim de katılmıştı. Buse Terim’in kardeşleri Fatih-Fulya Terim, eşi Volkan Bahçekapılı, Emre – Tuğba Belözoğlu, Mert Vidinli, Murat Boz gecede gördüğüm bazı isimlerdi.

Buse Terim for DeFacto

Peki ya “Buse Terim for Defacto”koleksiyonunda neler vardı? Koleksiyon 70’ler esintileri taşıyor. Siyah deri parçalar, püsküller, ekose gömlekler, şapkalar… Trend rock chic teması da öne çıkmış. Toprak tonları bu yıl her yerde zaten. Bu koleksiyonda da çokça yer bulmuş kendine.Maxi elbiseler, güderi ve shearling dokular, flare jeanler, uzun ve oversize hırkalar… Aksesuarlara da çokça yer verilmiş.  Özellikle desenli deri eldivene bayıldım. Püsküllü çantalar, büyük kolyeler ve küpeler var. DeFacto ile işbirliğine 2016 İlkbahar-Yaz sezonu için hazırladığı farklı tasarımlarla devam edecek olan Buse Terim, DeFacto kadını için Yılbaşı, Sevgililer Günü gibi özel kutlamalar için de yeni koleksiyonlar hazırlayacakmış.

Buse Terim for DeFacto 

Buse Terim’in çok heyecanlı olduğu gecede bir de koleksiyonla ilgili bir konuşma yaptı: “Kadınlara giydiklerini nereden aldıklarının, hep nasıl çok şık göründüklerinin sorulacağı, aynı zamanda “gerçekten bu fiyata mı aldın” diye şaşırtacakları, kendilerini daha iyi hissedecekleri bir koleksiyon oldu. Daha özgür ve daha şık kıyafetleri, dünya modası ile aynı renk ve biçimleri yakınında bulmak isteyen kadınların ihtiyaçlarına cevap olacak bir koleksiyon. Artık dileyen herkes, şu anda dünyada öne çıkan trendleri Buse Terim for DeFacto koleksiyonuyla DeFacto mağazalarında ve Defacto.com.tr’de bulabilecek.”
DSCF1486

Bunlar da benim Buse Terim for DeFacto koleksiyonunda beğendiklerim…

print
Takip et

Sevda Serbest

Bir garip gezenti, fotoğrafkolik, gurme yamağı, sanat aşığı, kedi annesi, modern deli....
Takip et

Yazar hakkında

Sevda Serbest

Bir garip gezenti, fotoğrafkolik, gurme yamağı, sanat aşığı, kedi annesi, modern deli….

Yorum yaz