Bomonti’ye Babylon geliyor!

Sevda Serbest tarafından yazıldı

Müzik deyince, konser deyince İstanbul’da akla gelen ilk isimlerden biri olan Babylon, tarihi Bomonti bira fabrikasındaki yeni mekanını 10 Eylül’de açıyor. Babylon Bomonti ‘nin ilk konukları arasında en sevdiğim gruplardan biri olan Oh Land ve her zaman sesi ile tüylerimi diken diken etmiş My Brightest Diamond da var. Muhteşem bir konser serisi ile ilk ayına başlayacak olan Babylon Bomonti bu sonbahar ve kışın en favori mekanı olacak diyebilirim.

Bomonti’deki tarihi bira fabrikasında yaşam bulacak Bomontiada’nın ilk sakini Babylon Bomonti nihayet 10 Eylül ’de açılıyor. Açıldığı 1999 yılından itibaren Asmalımescit’i dönüştüren ve şehrin müzik, eğlence hayatına yön veren Babylon, eylül ayında müziği Bomonti’den yaymaya başlıyor.

Uzun zamandır merakla beklenen Babylon Bomonti, canlı müziğin, performansların, sergi alanlarının yaşam bulduğu, düşünmeye, uygulamaya ve eğlenmeye teşvik eden aktivitelere ev sahipliği yapacak yeni yaratıcı kültür kampüsü Bomontiada’da yerini aldı.

My Brightest Diamond

My Brightest Diamond

AÇILIŞ 10 EYLÜL’DE
Yeni sezon, şehrin dinamik müzik merkezi Babylon Bomonti’de 10 Eylül Perşembe akşamı “Housewarming” ile başlıyor. 20 Kasım’a kadar sürecek ve şehrin eğlence hayatını renklendirecek Housewarming’de Babylon Bomonti sahnesinin ilk konuğu “Crave You” ve “Foreign Language” gibi başarılı şarkıları ile tanınan Avusturalyalı DJ ikilisi Flight Facilities oluyor. Babylon Bomonti açılış festivali programında bulunan isimler arasında Lee Fields, Brooklyn Funk Essentials, My Brightest Diamond, Erol Alkan ve Oh Land dikkat çekiyor.
BABYLON RUHU BOMONTİ’DE
Müziğin enerjisini şehre yayacak Babylon Bomonti, herkesi mimarisi, yerleşimi ve atmosferiyle Babylon ruhunu yansıtan yeni dünyasına davet ediyor. Yeni evinde bir kulüp olmanın ötesine taşınan Babylon, pop-up etkinliklerin gerçekleştirileceği geniş bir fuaye alanı, plak ve tasarım kitaplarının bulunduğu Babylon Dükkan ile Radyo Babylon stüdyosunun yer aldığı binasında, ahalinin gün boyunca keyifle vakit geçirebileceği bir dünya oluşturuyor. Babylon Bomonti sahnesinin bulunduğu 500 kişilik ana mekanında konserlerin yanı sıra alternatif tiyatro ve sinema etkinlikleri de gerçekleştirilecek.
BABYLON BOMONTİ “HOUSEWARMİNG” PROGRAMI
10 Eylül Perşembe 21.30 Flight Facilities
11 Eylül Cuma 22.30 Lee Fields & The Expressions Jonathan Toubin
12 Eylül Cumartesi 22.30 Brooklyn Funk Essentials
16 Eylül Çarşamba 21.30 Nil Karaibrahimgil
17 Eylül Perşembe 21.00 My Brightest Diamond
19 Eylül Cumartesi 23.00 Seekae Daedelus
25 Eylül Cuma 22.00 Radyo Eksen Partisi
26 Eylül Cumartesi 22.00 Oldies But Goldies
30 Eylül Çarşamba 21.30 Baba Zula
2 Ekim Cuma 22.30 Mode XL Kabus Kerim
3 Ekim Cumartesi 22.30 Şevval Sam
4 Ekim Pazar 17.00 Almoraima
7 Ekim Çarşamba 21.00 Dengue Fever
9 Ekim Cuma 22.30 İlhan Erşahin’s İstanbul Sessions
10 Ekim Cumartesi 00.00 Kölsch
16 Ekim Cuma 23.00 The Orb Patrice Baumel DJ Set
17 Ekim Cumartesi 01.00 Erol Alkan
20 Ekim Salı 21.00 Oh Land

print
Takip et

Sevda Serbest

Bir garip gezenti, fotoğrafkolik, gurme yamağı, sanat aşığı, kedi annesi, modern deli....
Takip et

Yazar hakkında

Sevda Serbest

Bir garip gezenti, fotoğrafkolik, gurme yamağı, sanat aşığı, kedi annesi, modern deli….

Yorum yaz