Bizim sokaklarımız, bizim kedimiz: “Kötü Kedi Şerafettin”

Sevda Serbest tarafından yazıldı

Yıllarca bir kedi sever olarak  Bülent Üstün’ün efsanevi çizgi roman karakteri, 4 ayaklı metropol canavarı “Kötü Kedi Şerafettin”in maceralarını severek takip ettim. Nihayet animasyon bir film olmuş ve “Kötü Kedi Şerafettin”  5 Şubat’ta bizimle buluşacakmış.

Uzun süredir animasyon film izlemiyorum. Biraz konsantrasyon eksikliğim var sanırım animasyonlara karşı. Bir de sürekli aynı konulardan sıkılmışlığım da cabası… Ancak fragmandan gördüğüm kadarıyla “Kötü Kedi Şerafettin” ‘de bizim Galata sokakları, İstanbul’un kasapları, manavları, bakkalları var. E işin için de bir sokaklarda özgürce dolaşabilen İstanbul kedisi de olunca hemen 5 Şubat gelsin istedim.

kötü kedi şerafettin sinema filmi

“Kötü Kedi Şerafettin filminde  çiftleşme döneminde hem aşkından, hem de mangalından olan bir tekirin neler yapabileceğini traji-komik bir hikayeyle sunmuşlar. “Kötü Kedi Şerafettin”in etkileyici seslendirme kadrosunda Uğur Yücel, Demet Evgar, Okan Yalabık, Ayşen Gruda, Güven Kıraç, Ahmet Mümtaz Taylan, Gökçe Özyol, Cezmi Baskın ve Yekta Kopan yer alıyor.

Senaryo uyarlamasını Levent Kazak ve Bülent Üstün’ün beraber yaptığı, yönetmenliğini Mehmet Kurtuluş ve Ayşe Ünal’ın üstlendiği “Kötü Kedi Şerafettin” Türkiye’nin önde gelen animasyon stüdyosu Anima İstanbul’un yapımcılığında beyazperdeye aktarılıyor.

“Kötü Kedi Şerafettin” in fragmanı ise burada:

print
Takip et

Sevda Serbest

Bir garip gezenti, fotoğrafkolik, gurme yamağı, sanat aşığı, kedi annesi, modern deli....
Takip et

Yazar hakkında

Sevda Serbest

Bir garip gezenti, fotoğrafkolik, gurme yamağı, sanat aşığı, kedi annesi, modern deli….

Yorum yaz