“Beyaz saç”a bayıldık…

Sevda Serbest tarafından yazıldı

Ombre rüzgarı yerini beyaz saçlara bıraktı diyebiliriz. Podyumda yürüyen yabancı modellerin başlattığı ” beyaz-gümüş saç” modası ülkemiz kadınlarınca da çok sevildi. Beyaz saçlarını nasıl kapatacağını şaşıranların yeni hedefleri haline gelen bu trend, #grannyhair hashtag’iyle Instagram’da da en çok paylaşılanlar arasında.

Ünlü modeller,  ev kadınları, öğrenciler…. Birçok kadın, bu akıma kapılmaktan oldukça memnun. Saçlarını gümüşe benzeyen bir beyaza boyatanlar ve halihazırda beyaz saçlara sahip olanlar, saçlarını çekinmeden fotoğraflayıp Instagram’da paylaşıyor. Açıkçası sarı ve beyaz rengin arasında kalan ”platin sarısı”ndan çok daha hoş ve  karizmatik durduğu kesin…
gray-granny-hair-trend-03

Beyaz saç feminizm akımı mı?

Yeni bir görünümün yanında cebinizin de hoşuna giden beyaz saç akımı aslında bir şey söylemek istiyor olabilir mi?  ”Erkeklerin beyaz saçları onları daha karizmatik yaparken kadınları neden yapmasın”dan yola çıkılmış gibi. Beyaz saça sahip olmanın bir kadın için olumsuz bir duygu yaratması feministler için kabul edilemez bir olgu. Moda hem kendine he de feminizme güzel bir katkıda bulunmuş diyebilir miyiz?

1greyjpg-b978d7f0b07da8fe

Kelly Osbourne

Nasıl popüler oldu?

İlk kez ünlü modacı Jean Paul Gaultier’ın Paris Moda Haftası’nda düzenlediği defilede beyaz saçlı modeller podyuma çıktı.  İlk temsilcisi ise  Kelly Osbourne oldu. Saçlarını griye boyan Osbourne, #grannyhair akımının ilk temsilcisi olmuştu. Hemen ardından  Lady Gaga , Nicole Richie ve Rihanna da saçlarını griye boyattı.

08

Lady Gaga

Herkes  ”beyaz saç”lı olabilir mi?

Kuaförler bu gri- beyaz saç modasını denemek istiyorsanız bazı önerilerde bulunuyorlar. Öncelikle ya saç renginizi yavaş yavaş dönüştüreceksiniz ya da kül rengi bir röfle yaptıracaksınız. Gri saç kullanımı her şeyden önce harika bir saç kesimi gerektirir. Yoksa kendinizi berbat görünmekten kurtaramazsınız. Ayrıca gümüş rengi şampuanları da kullanabileceğimizi söyleyen kuaförler, bu şampuanların saçlardaki sarı tonu temizlediğini belirtiyor. Fakat dikkat etmeniz gereken bir nokta var.  Gri saç sigara dumanı, çevresel faktörler gibi nedenlerle daha çabuk kirlenir ve daha sık yıkanmaları gerekir.

Siz ne düşünüyorsunuz beyaz saç akımı hakkında?

jean-paul-gaultier-grandma-trend-2011

Jean Paul Gaultier’ın Paris Moda Haftası defilesi

print
Takip et

Sevda Serbest

Bir garip gezenti, fotoğrafkolik, gurme yamağı, sanat aşığı, kedi annesi, modern deli....
Takip et

Latest posts by Sevda Serbest (see all)

Yazar hakkında

Sevda Serbest

Bir garip gezenti, fotoğrafkolik, gurme yamağı, sanat aşığı, kedi annesi, modern deli….

1 Yorum

  • Saçlarımı boyattıktan sonra dökülmeye başladı doğal keratin sayesinde durdu ama dökülmesi beni şaşırttı

Yorum yaz