Bebek’in kahvecisi : Private Reason Coffee

Sevda Serbest tarafından yazıldı

Bebek’te ‘Mahallenin Kahvecisi’’ adıyla anılan bir kahveci var. Adı Private Reason Coffee…Aslında burası için sadece kahveci demek haksızlık olur. Zira 3rd Wave kahvelerinin dışında hem kahvaltıları hem de yemekleri ile fazlasıyla konuşulmaya değer bir mekan.  Mekan.com’un 3. Kahve Kulübü etkinliğinde tanıştığım Private Reason, Bebek’teki  popüler mekanların aksine hem çok samimi hem de sürprizlerle dolu:)
DSCF6665

Mekanları mekan yapan işletmecileri bence.  Bunu her zaman her mekana yansıyan enerjileri ile görmek mümkün. Private Reason’ın sahibi Vardar Topçu outdoor reklamcılıktan geliyor ve en iyi reklamın da samimiyet ve insanlara pozitif bir enerji vermek olduğunu çok iyi biliyor. Bir arkadaşınızın evinde kahve içmeye gider gibi oluyorsunuz burada. Dekorasyonda ahşap kullanılışı burayı iyice sıcacık bir mekan haine getirmiş. Tavanlarda Private Reason Coffee’nin manifestosu yazıyor. Gidince bi bakın.
DSCF6669

Private Reason’ıda Colombia’nin 2014 “Cup of Excellence” ödüllü (Mükemmellik Ödüllü) kahvesinden, Jamaica Blue Mountain’a, Panama Boquete’den Indonesia Sulawesi Toraja’ya, Kenya Karuriri’den Ethiopia Yirgacheffe’e kadar birçok nitelikli kahve, Japanese Syphon’dan V60’a, Chemex’den Nel Drip’e, Cafe Solo’dan Aeropress’e kadar çok değişik demleme yöntemi ile sunuluyor.  Kahve Kulübü vesilesi ile elbetteben de amatör baristalığımı yaptım ve V60 demledim. Baristamız bana pek güvenmedi ama oldukça başarılıydım. Bu arada yazın en sevilen kahvesi 12 saatte demlenen Cold Drip’te ustalar. Hem sunumlarına hem de lezzetine bayıldım.

DSCF6683

Ayrıca Espresso Tiramisu da mutlaka denenmeli. Private Reason’ın kahveleri dünyanın dört bir yanından geliyor ve her kahve, kendine has pişirme ve sunum özelliklerine göre ikram ediliyor. Nasıl seviyorsanız kahveniz o yöntemle demleniyor ve masanıza geliyor.  Kahvelerin Private Reason’da taze olarak çekiliyor ve kilo ile de satılıyor.

DSCF6711

Mutfakları da çok keyifli. Bir barista mı olsam, gelip çalışsam mı diyorsunuz. Arkada yemek mutfağı da var. Hatta pastacıları da var. Pastasını kendisi  yapıyor. Düşünün verdikleri özeni. Zira br çok mekan tatlısını da dışarıdan getirtiyor.Denediğim tostları, salata ve atıştırmalıklarında tazelik göze çarpıyor. Yemeklerde ise favorim hafif oluşu ile ravioli ve keçi peynirli salata oldu. Yani Private Reason diyor ki; gel kahvaltını yap, istersen bir şeyler atıştır, ya da leziz ve sağlıklı bir yemek ye… ama ne yaparsan yap mutlaka kahve içmeden çıkamayacağınız kesin. Tatlılarının tadına henüz bakmadım ama en kısa zamanda o tatlıları da tadacağım .
DSCF6736

Keçi peynirli salata ve ravioli

Keçi peynirli salata ve ravioli

Hayvan dostu mekanlara da bayılıyorum. Onların rahat edebileceği yerler tüm hayvan sahipleri için çok önemli. Ayrıca mekanlarda kahvemi yudumlarken bir kedi, köpek sevmek kadar beni mutlu eden bir şey de yok.  Ayrıca take away bardak tasarımları hepimizin kalbini çaldı. Nasıl güzeller.

Private Reason Adres:

Bebek mah. Cevdet Pasa Cd. Bagarasi Sk. No:2/A Bebek, İstanbul

DSCF6675

print
Takip et

Sevda Serbest

Bir garip gezenti, fotoğrafkolik, gurme yamağı, sanat aşığı, kedi annesi, modern deli....
Takip et

Yazar hakkında

Sevda Serbest

Bir garip gezenti, fotoğrafkolik, gurme yamağı, sanat aşığı, kedi annesi, modern deli….

Yorum yaz